Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahely rosszul...

Ha egy munkahely rosszul számolja el a bért és kb az 1/3-át utalja csak mert elnézték a napokat és amikor ezért szólok akkor azt a választ kapom, hogy majd 20.-án elszámolják hóköziben. Ez miatt felmondhatok azonnali felmondással?

Figyelt kérdés
Nekem most lenne szükségem a pénzre, nem 20.-án. Vagy ezt el kell fogadnom, hogy még két hetet várnom kell a fizetésem nagyrészére. Most különösen rosszkor érintett, mert ballagás is van a nyakunkon, meg ugye a szokásos számlák, hiteltörlesztő s.t.b. Nemsokára úgyis elmegyek ettől a cégtől, de akkor előrébb hoznám ezt így, csak kérdés, hogy jogilag ennyi elég-e?

2023. jún. 10. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Munkaügyi bíróság, bár nem fognak semmit csinálni. Ahhoz, hogy bármit is kezdjenek az üggyel milliókról kell, hogy szó legyen.

Írj egy felmondást közös megegyezèssel, és ott nincs felmondási idő. Vagy írd bele, hogy tekintsenek el a felmondási idődtől és hivatkozz valamire.

Én is ezt fogom tenni nem sokára. Itt is gond van a fizuval is, stb.

2023. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ááá, a munkáltatód is látta a sharknadot magyar szinkronnal, van humorérzéke :)
2023. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem igazán fordulhat elő mint a kérdésben említett szituáció.
2023. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3-as, a tegnapi napig én is azt hittem. Hétfőn beszélek velük, ha nem megfelelő számomra, akkor lépek. Azért vagyok bizonytalan, mert az hibázott,aki a napjaimat bevitte a rendszerben, a cég részéről nincs hiba, addíg a pontig, ha mindent félretéve azonnal korrigálják.
2023. jún. 10. 19:17
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és állami tulajdonú cégről van szó.
2023. jún. 10. 19:18
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Hiába mondanál fel, a pénzt akkor is csak a következő bérszámfejtéskor utalják. Ez nem úgy működik, hogy aznap, amikor beadod a felmondást akkor már utalnak is, még akkor sem, ha azonnali hatállyal szűnik meg a munkaviszonyod.
2023. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nemsokára úgyis elmegyek ettől a cégtől, de akkor előrébb hoznám ezt így, csak kérdés, hogy jogilag ennyi elég-e?"


Azonnali hatályú felmondáshoz nem elég... ->


"A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."


A bérfizetés LÉNYEGES KÖTELEZETTSÉG, viszont a szándékosság a súlyos gondatlanság, valamint a jelentős mérték nem állja meg a helyét. Ennek a 3 feltételnek ugyanis egyszerre kell teljesülnie.

Továbbá az ok bekövetkeztét követő 15 napon belül kell meglépni az azonnali hatályú felmondást ahhoz, hogy ne számítson jogellenesnek.

Mivel írod, hogy állami cég, lehetnek ezen kívül egyéb részletszabályok is (feltételek) ahhoz, hogy azonnali hatállyal felmondhass.

Nálunk van például kollektív szerződés, ami kimondja, hogy bér nem fizetés esetén előbb írásban fel kell szólítani a munkáltatót, hogy 8 napon belül fizessen, és ha ezt elmulasztja, csak utána jogos az azonnali hatályú felmondás.


Én, mint egy Kft-ben dolgozó bérszámfejtő, simán kifizetném a különbözetet neked pénztáron keresztül, mert megtehetem, és vagyok olyan rendes. De ez nagyobb cégeknél, államnál nem így működik sajnos. Ott utalási, elszámolási napok vannak, hiába nem Te vagy a hibás.

2023. jún. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
6-os ez nem így van, mikor megszűnik a munkaviszonyod, 5 munkanapon belül meg kell kapjad a papírokat,akár postán is és meg kell kapjad a munkabéredet átutalással. Abban igazad van, hogyha héthőn felmondok,akkor lehet hogy csak rá egy hétre 19.-én kapnám meg és ez már nem segít a nyomoromon,mert másnap 20.-án már így is úgy is megkapnám, viszont végre egy kicsit feljebb is felfigyelnének,hogy mik elő nem fordulnak ennél az üzemegységnél.?
2023. jún. 11. 13:57
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es, mindent jól írtál, viszont te ezt másoltad be. : a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, "


Tehát VAGY szándékosan VAGY súlyos gondatlansággal. Nem kell egyszerre mind a kettőnek lennie. És szerintem amikor egy alkalmazott a havi bérének kb csak az 1/3-át kapja meg, az egy egyszerű tévedés de amikor nem törekszenek arra, hogy ezt minél elöbb korigálják és ne csak 11 nap múlva, az már vagy szándékos, vagy súlyos gondatlanság. Gondolom én. Szerintem ez nem jófejség kérdése, bár örülök, hogy vannak ilyen vezetők is mint te. A mai világban ha csak csúszik valakinek a fizetése, az nagy bajba kerül sajnos. És ha tőlem elvárják, hogy pontosan elvégezzem a munkámat,akkor hadd legyen nekem is elvárásom, hogy pontosan megkapjam a béremet. Biztos vagyok benne, hogy egy állami cégnél is lehet előbb utalni,csak meg kell indokolni, ja hogy akkor kiderül, hogy egy kolléga hanyagul végezte a munkáját? Ez pont nem tud érdekelni. Ha én hanyagul végzem a munkámat,szankcionálnak és pénzt vonnak le tőlem. Bocsánat, hogy vannak a fizetésemet illetően elvárásaim.

2023. jún. 11. 14:07
 10/15 anonim ***** válasza:

"Tehát VAGY szándékosan VAGY súlyos gondatlansággal. Nem kell egyszerre mind a kettőnek lennie."


Nem írtam olyat, hogy ezeknek egyszerre kell teljesülnie.


Azt írtam, hogy "Ennek a 3 feltételnek ugyanis egyszerre kell teljesülnie."


1./ lényeges

2./ szándékosság, vagy súlyos gondatlanság

3./ jelentős mérték


:)


"Bocsánat, hogy vannak a fizetésemet illetően elvárásaim."

Teljesen jogos, én azért is úgy állok a dolgokhoz, ahogy leírtam, nem pedig Pató Pál módon.


De mivel dolgoztam én is állami cégnél, ezért tudom, hogy nem ugyanaz a dolog. Ott a korlátoktól nem tudnak szabadulni, a rugalmasságot, mint egy fantasztikusan jó dolgot pedig élből nem ismerik.

2023. jún. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!