Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik szakmát csinálnátok...

Melyik szakmát csinálnátok ma, ami viszonylag jól fizető állás?

Figyelt kérdés
Leginkább engem a következők érdekelnek: mentőtiszt, vegyész, gyógyszerész, pszichológus, esetleg pszichiáter. Ti ezekről mit gondoltok? És úgy összességében milyen szakmát választanátok (nem csak az általam felsoroltak közül, hanem úgy az összes létező szakma közül), és miért azt választanátok?

2023. jún. 14. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Külföldön vagy belföldön akarsz elhelyezkedni?


Angliában, Svájcban és az USA-ban meg talán Németországban gyógyszerész irányba mennék. Könnyebb vele külföldre menni.


Magyarországon pszichológus. A pszichiáternek az a hátránya, hogy nem nagyon fogod megtagadni a kezelést rosszabbul fizető páciensektől sem, mert tudod, hogy tönkrevághatod vele az életüket.

2023. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Laboratóriumi asszisztens, szakasszisztens és utána még tanulni, ami még ezekre épül

Ez érdekel is, és akik ilyen körben dolgoznak ismerőseim, jól is keresnek.

2023. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, azon belül is főleg a gyermekgyógyászat, szülészet neonatólógia, és a jogi szakma bármelyike,ügyvéd/ügyész/bíró+nyomozó:D-de ezek már sajnos megvalósulatlannak marad.
2023. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom mondani, hogy melyiket nem. Pszichológia szakon kezdtem, áldom az eszem, hogy az agykutatás módszertana és a biostatisztika felé mentem el a klinikai szakirány helyett. Hamarabb lett munkám, minthogy befejeztem volna a mestert és tisztességesen keresek. Aki maradt a "klasszikus" úton és terapeuta akart lenni, az meg még mindig terápiás képzésekkel meg ráépülő képzésekkel szív a saját pénzén és szarba sem nézik a szakmában, annyira túlkínálat van belőlük.


De ez csak én vagyok meg az ismerőseim.

2023. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha most lennék pályaválasztás előtt, mondjuk tizenévesen, akkor a világ egyik élethosszabbítást kutató laborjában lennék kutató. A genetikai örök életet is kutatják, persze nem ilyen szókimondóan nevezik meg a tevékenységet.

A pénz az csak papír. Az önmagában még nem elég motiváció. A tevékenység szenvedélyt is ki kell hogy váltson.

2023. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Túl nagy a szórás, ha alkalmas lennél vegyésznek kétlem, hogy jó pszichológus lennél.

Ezek közül, ha van aki finanszírozza az első 10 évet, akkor pszichológus és magánpraxist nyitnék.


Magamnak egyébként teljesen mást, nagyon mást, választanék

2023. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nekem is ez volt. Mindenből színkitűnő voltam, nagyon sok minden érdekelt. Irodalom, matek, biosz, fizika, elméleti gazdaságtan, pszichológia, történelem.


A végén amúgy adatelemzés irányba mentem el, mert végül rájöttem, hogy mindben az összefüggések érdekeltek (pl. Milyen társadalmi és gazdasági jelei voltak mondjuk a második világháborúnak, lehetett volna valamilyen modellel prediktálni? Hogyan viselkedtek az emberek, a háború különböző híreire, ezek mennyire általánosak, mind a vezetők, mind a társadalom esetén? Vajon ez biológiailag kódolt vagy kiváltható és mindez valamilyen viselkedéssel, környezeti hatással? Milyen matematikai és fizikai modellekkel írható le mindez?).

2023. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

Mintha magamat olvastam volna :)


4-es voltam

2023. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

"Politikus" (szélhámos), - de ahhoz túl vastag bőr kell ám az ember pofájára, ami nem mindenkinek adatott meg.

Rezzenéstelen arccal hazudozni, nyíltan hülyének nézni folyamatosan és tömegesen az embereket "tudománnyá" emelkedett az elmúlt évtizedekben.

2023. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A pszichológus valóban kelendő, csak jól kell művelni, és szükséges, ha van üzleti érzéke is az embernek.
2023. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!