Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok ha sehol nem...

Mit csinálnátok ha sehol nem kapnátok állást?

Figyelt kérdés
Grafikus és informatikai végzettségem van (középszinten), pályakezdő vagyok, tapasztalatom nincs. Egy vidéki megyeszékhelyen lakom. Sehová nem vesznek fel mert nincs tapasztalatom, a többi munkára meg túlképzettnek számítok. Jelentkeztem gyárakba is meg már mindenféle munkára, válaszra se méltatnak. Az önéletrajzom elvileg jó. Nemrég voltam munkaügyis tanfolyamon, oda nem szeretnék már menni. Így adódik a kérdés hogy mit tehetnék? A költözéshez is pénz kell, de ahhoz meg valami munka.

2021. máj. 27. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Középszintű végzettséggel sehol nem számítasz túlképzettnek.
2021. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%

"Mit csinálnátok ha sehol nem kapnátok állást?"


Tovább keresgélnék, mi mást tehet ilyenkor az ember..

2021. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem ezt mondták. Nem én állítottam, de tény hogy még mindig nincs munkkám pedig szeretnék dolgozni.
2021. máj. 27. 15:20
 4/17 A kérdező kommentje:
Keresgélek folyamatosan, de nem ülhetek a végtelenségig otthon.
2021. máj. 27. 15:22
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Keress olyan kis céget, ahol jól jöhetnek azok a készségek, amik ezekhez a szakterületekhez kell, nem kell célzottan szakmabeli állásnak lenni.
2021. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

Életmentő lehetnél! Mire számíthatsz? 37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

Akkor nem lesz többé ilyen gondod!

2021. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Arufeltoltot, takaritot, gyorsettermi kisegitoket szinte mindenhol keresnek. Oda meg nyilvanvaloan ne olyan oneletrajzot adj be, amin szerepel x diploma stb.
2021. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát régen engem is a suli befejezése után majdnem egy évvel vettek fel egy olyan munkakörbe, amit gyűlölök csinálni. Sőt amikor jelentkeztem ahhoz a céghez, nem azt a pozíciót pályáztam meg, hanem a végzettségemnek megfelelőt, mert hát ugye ha már tanultam több évig azt a szakmát, dolgozzak is benne valamennyi időt, de persze üresedés volt pont akkor abban a pozícióban, és hát nyilván nem a szakképzettségemnek megfelelő munkát végzem. Akárhány helyre jelentkeztem ezelőtt, meg folyamatosan keresem a lehetőségeket, de engem se nagyon méltattak válaszra. Régebben gyakrabban hívtak még állásinterjúkra is, de mindig azt a választ kaptam, hogy köszönjük szépen, majd értesítjük, meg ilyenek. Nekem az a véleményem, hogy a pályakezdőket azért nem nagyon akarják alkalmazni, mert a leendő cég nem akar egy olyan újoncba energiát fektetni, akinek nincsen munkatapasztalata, és sok időbe telne megtanítani a munkafolyamatokra. Nem mellesleg ha a kezdőnek nem tetszik a meló, akkor bőven leléphet a 3 hónap próbaidő alatt is, és az már felesleges tanításnak vélnék.
2021. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Angolul tudsz, van legalább egy középfokú nyelvvizsgád? Call centerbe sokszor láttam, hogy nem kell semmilyen tapasztalat, csak érettségi meg nyelvvizsga. Vagy pl recepciós konditeremben, szépségszalonban, bár ehhez nincs kimondva ugyan, de jól kell kinézni. Felszolgálót, pultost is csomószor keresnek szakirányú végzettség nélkül is és nem csak valami lepukkant kocsmába, hanem pl cukrászdába is.
2021. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Ha sehonnan - tényleg sehonnan - nem hívnak, akkor mégsem jó az önéletrajzod.

A munkám része, hogy kezelem a beérkezett önéletrajzokat, válogatom, hogy kit lehet behívni interjúra, de a helyzet nagyon siralmas:

Konkrétan aránylag 10-ből 2 van ami nem nagyon vészes, és kb 20-ból 1 ami korrekt.

El nem tudom képzelni, hogy sok ember mire gondolt, mikor összedobta az önéletrajzát.

2021. máj. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!