Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha több álláspályázatom van beadva és…?

Figyelt kérdés

Egyik helyen gyorsabb, másik helyen lassabb a HR és ha behívnak valahova hamarabb interjúra és mondjuk fel is vesznek, tehát szerződést kötünk, majd megkeresnek másik helyről is még az előtt, hogy megkezdtem volna a munkát az első helyen és mondjuk a második helyre is felvennének, akkor olyankor mit kell csinálni?

Röviden: van egy munkaszerződés, de még a kezdés még odébb van, időközben kapok egy másik ajánlatot.



2023. jún. 14. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Akkor a másodikat lemondod ennyi
2023. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Ha már aláírtam, és szerződést megkötöttem, vagy adtam a szavam, abból nem táncolok semmilyen körülmények között vissza. Még többszörös fizetésért sem.


Mondjuk a lassabb HR esetében a vezetőségnek elkéne gondolkodnia szerintem, hogy vajh alkalmas-e az adott ember a poziciójára, aki miatt egy erősen jó munkaerőt hagy, hogy a konkurencia elcsaklizzon.

Valójában kinek melózik ezh a "HR"-es? Titokban a konkurenciának?

2023. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
*Még többszörös fizetés beigéréséért sem. (Volt rá példa).
2023. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem kapitalista világban élünk? Inkább “éhen halsz”, mert a szavadat adtad, mintsem elvállald azt, amelyik esetleg jobban fizet és jobban is érdekel?
2023. jún. 14. 14:12
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Általában próbaidős minden munkaszerződés.30nap

Írsz egy elállást a szerződéstől és ennyi.

2023. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
4 Nekem az adott szó még ér valamit. Még kapitalistáéknál is.
2023. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Sokat gondplkoztam ilyenen, de elég ritkán fordul elő. Ha reális, hogy máshonnan kapj még ajánlatot, akkor érdemes az első ajánlat elfogadásával várni.

Egyébként ha nagyon elhúzódik az idő az ajánlattal, akkor jó eséllyel én voltam a "futottak még" kategória.


Amúgy igen, azért ahogy az emberben megmarad, hogyan viselkedik egy-egy cég a pályáztatás során, ugyanúgy érdemes az, hogy ha az ember arra ad, hogy róla milyen kép rajzolódik ki, mert visszaüthet még.


"Nem kapitalista világban élünk?"

. Ez milyen bullsh*t szöveg már?


'Inkább “éhen halsz”, mert a szavadat adtad, mintsem elvállald azt, amelyik esetleg jobban fizet és jobban is érdekel?'

. Nem tudom, Te hogy vagy vele, én nem vállalnék olyan munkát, ahol "éhenhalok"...

Amúgy nem értelek: Te kérdeztél véleményt, nem pedig vitát.

2023. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Próbaidő.

Ha nem ismerős a fogalom, akkor keress rá.

2023. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Ha van próbaidő, akkor azon belül akármikor felmondhatod az állást, indoklás nélkül.


"Nem kapitalista világban élünk?"

A gazdasági rendszerünk valóban a kapitalizmus. De ettől még nem kell a döntéseidben a nettó anyagi hasznon kívül minden más szempontot félredobni. Mert a gazdasági rendszer a kapitalista, és nem az emberi elme. (Mondjuk van, akinél az is.) Mondjuk ha ilyen elven nézzük, akkor bocs, hogy megkérdezem, de hogyhogy nem luxusprosti vagy? Csak mert ugye ők a többszörösét megkeresik az átlagfizeetésnek. Sőt, ha pasi vagy, akkor meg melegprostiként degeszre kereshetnéd magad. Mert ugye kapitalizmus van, és csak ez számít, nemde?


"Inkább “éhen halsz”, mert a szavadat adtad"

Nem tudom, te, a nagy kapitalista hogyan keresel állást, de én eleve nem adom be olyan munkára, ahol éhenhalnék.

2023. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#5 Köszi!
2023. jún. 14. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!