Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyes cégek miért csinálják ezt?

Egyes cégek miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Jelentkezel egy adott munkakörre, és akkor mindent csináltatnak veled csak azt nem amire jelentkeztél és ami a szakmád és ami a szerződésedben szerepel.

Az én esetemben targoncavezető vagyok...erre belépek a céghez, az interjún le lett tisztázva minden, hogy ne legyen félreértés...mert futottam már bele többször.

Nem pakolászó raktárban lófráló vagyok, hanem targoncavezető.

És mégis.... pakolásztatnak meg ilyenek 1 hete....

Gondoltam is , hogy ezek sem értik mi a különbség egy magas szaktudást igénylő munkakör meg az alibi betanított munka közt, és most pénteken felmondok. Én nem vagyok rakodó cipekedő ukrán....

Erre tegnap beállt egy kamion, sehol senki, szóltak nekem én meg a szokott fullos tempómban leszedtem.

Jött még 1 azt is.

Erre odafutott a raktárvezető, hogy mi a fa szt csinálok? Én meg mondtam neki, hogy dolgozom amíg ti cigiztek kávéztok röhögcséltek.

Erre mosolygott és ilyet szólt.

A 2. Kamiont mértem stopperel. 33 raklap cucc 22 perc alatt...ilyet még nem láttam.

Gyere velem kérlek.

Leültünk dumàlni és azonnal emeltek 50 ropit a fizumon, kaptam saját gépet és azóta csak annyit kell csinálnom mint ami a szerződésemben szerepel.


2023. jún. 14. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom belefutottak párszor abba, hogy tapasztalatlan balfaszt vettek fel a pozira és ahelyett hogy rendesen leteszteltek volna a biztosra játszottak mert féltek hogy kárt csinálsz. Elég hülye hozzáállás de en ezt tudom elképzelni.
2023. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké hogy leesett nekik...de én ma felmondtam.

Mert más cég tudja a különbséget, raktáros és targoncavezető közt.

Tanulnak belőle vagy nem?

Szerintem nem...

2023. jún. 14. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez a kérdés miről szól tulajdonképpen?
2023. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

#2 tiszta hülye vagy xd

Szóval volt egy jó állásod, azt is csináltad amit akartál, erre felmondasz mert nehezen indult. Édes istenem...

2023. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"azonnal emeltek 50 ropit a fizumon, kaptam saját gépet és azóta csak annyit kell csinálnom mint ami a szerződésemben szerepel"

Ha végülis minden összejött úgy, ahogy szeretted volna, sőt még fizetésemelést is kaptál, akkor miért mondtál fel? Csak mert a kezdés nem az volt, mint amire számítottál?

2023. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Logikus miért mondtam fel.

Mert olyan céghez megyek ahol alap a munkaköröm.

Nem pedig "tenni kell érte" meg bizonyítani.

Plusz jobb a pénz.

Nem érek rá bohóc cégekre.

2023. jún. 14. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol bizonyítani kell, csak van ahol ezt az interjún megejtik. A pénz mondjuk jó érv.
2023. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Am most eszembe jutott még egy dolog.

A cég feladja a hirdetést, hogy targoncavezetőt keres, majd kiderül az interjún, hogy a 8 óra munkaból fél órát kell targoncàzni..a a többi pedig gerinc leszakító ukrán rakodómunka.

És ilyenkor én azt mondtam a hr nek.

Legyen szíves gondoljon már bele.

Van 1 cégem és hr est keresek.

Ön jelentkezik, majd közlöm, hogy a hr munka az napi fél óra...es a fennmaradó 7.30 órában takarítania kell.

Köpni nyelni nem tudtak.

2023. júl. 5. 18:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, de gondolom nem vettek fel :D
2023. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ilyen állásinterjúkra trollkodásból megyek csak 😉

Havi 1x.

Mert a targoncavezető nagyon keresett szakma.


Amúgy vegre volt értelme.

Mert ahonnan kiléptem, láttam hogy új hírdetést adtak fel ugyanarra a munkakörre.

És nem targoncavezetőit, hanem raktaros/rakodó pozícióra hogy ba sznák meg az annyjukat 😂

Szóval van aki mégis tanul.

2023. júl. 6. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!