Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 3 hete nem jelez vissza...

Ha 3 hete nem jelez vissza egy cég, írhatok esetleg érdeklődő emailt, amibe belefoglalom, hogy miért vagyok nagyon motivált és alkalmas az adott állásra, ami miatt egyáltalán elküldtem a jelentkezésemet vagy ezt már hagyni kell ilyenkor?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 09:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy így illik. Ha mindenkinek, aki állásra jelentkezik, visszajeleznének egyesével, az borzasztó sok munkaórát venne el.
2023. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
21%

"Nincs ilyen, hogy így illik."


De, van. Csak kell hozzá egy bizonyos IQ szint, hogy ez egyértelmű legyen...



"Ha mindenkinek, aki állásra jelentkezik, visszajeleznének egyesével, az borzasztó sok munkaórát venne el."


Baszki, ez is a munkájuk része!!!!


Munkahelyen, munkaidőben, munkát kell végezni! Tisztára felháborító!


Sok embernek nincs munkája, akinek meg van - és így gondolkodik - az meg nem érdemli meg, hogy van munkája.

2023. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%

Igen, és akkor abból állna az összes munkaideje, hogy minden jelentkezőnek külön-külön indoklással választ ír. :-D Erre fel kellene venni egy embert, nagyobb cégeknél többet is, akiknek csak az lenne a munkájuk, hogy megírják a fel nem vett jelentkezőknek az elutasítást.


Nézd, én mindig elkönyveltem, hogy ha x időn túl nem reagáltak, akkor nem sikerült, van másik cég, másik álláshirdetés, nem érdemes foglalkozni ezekkel. Aztán jót nevettem minden olyan eseten, amikor hónapok vagy évek múlva kerestek fel, hogy aktuális-e még az álláskeresésem.


Olvasd el a linkelt cikket is.

2023. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Hozzászólok: ugyan, ritka, de nekem is volt olyan interjúm, ahol úgy váltunk el, hogy egy héten belül jeleznek. Hát nappal később jött az egyébként elutasító válasz, találtak mást. De volt bennük annyi, hogy ha megígérték a választ, be is tartották.
2023. jún. 18. 17:53
 26/29 A kérdező kommentje:
*hat nappal, sorry
2023. jún. 18. 17:54
 27/29 anonim ***** válasza:
71%
Ez oké is, de ha még interjú sem volt, nem jogos elvárás a visszajelzés.
2023. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődhetsz nyugodtan, telefont ajánlom mert akkor egyből választ fogsz kapni, mondjuk a végeredmény úgyis ugyanaz lesz.....nem téged vettek fel/mással mentek tovább stb, viszont ilyenkor felesleges győzködni a céget, le fogják szarni. Amúgy ehhez szokj hozzá, sok cég arra se fog méltatni, hogy egy sablon elutasító e-mailt írjanak vissza neked. Akik itt írkálják, hogy nem köteles a cég visszajelezni az eredményről, azok nem érzik amúgy hogy emberségileg ez lenne a minimum? Könyörgöm mi olyan nehéz egy köremail megírásában,amelyiket egy kis logikával kb 10 perc alatt ki lehetne küldeni az összes jelentkezőnek?
2023. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"azok nem érzik amúgy hogy emberségileg ez lenne a minimum"


Ahányszor nem kaptam választ, én már efölött el tudok siklani, nem is várok. Amikor állást keresek, eleve több helyre szoktam pályázni.

2023. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!