Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely egymás ajándékozása?...

Munkahely egymás ajándékozása? Mindenki beletesz, de nem mindenki kap.

Figyelt kérdés

Egy 20-25 fős csapat.


Névnapra, születésnapra, előrelépés miatt stb. megajándékozzuk egymást. Valaki kitalál valamit, beszerzi az ajándékot, és leosztja a résztvevők között az összeget.

Nem mindenkit ajándékozunk, mert aki kevésbé van jóban a többiekkel, ott nem indít senki "szavazást".

A szavazáson lehet szavazni, hogy részt akarsz-e venni benne, névvel. Általában senki nem szavaz nemmel, amit nem értek miért. Hiszen más is látja, hogy például ő nem kapott semmit, de XY már a 2. ajándékát kapja mert szavazást indítottak neki ajándékra.


Fejenként kb. 1000ft/szavazás.


Mit gondolsz erről?


2023. jún. 21. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gusztustalan.
2023. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak arra jó hogy legyen min vitatkozni. Ha én népszerű lennék se vennék részt ezen mert gusztustalan.
2023. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Marhaság. Ezt nem lehet kötelezővé tenni.
2023. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is ez ment, mikor a mostani helyemre kerültem. Én voltam az első aki elkezdte, hogy nem ad bele. Baromság az egész.
2023. jún. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sz-r, de amíg sunyulnak és nem mernek kiállni magukért, addig ezt kell nyelniük.
2023. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom vajon azért szavaz mindenki úgy, hogy igen, részt vesz az ajándékozás költségében, ami havi 5-6e forint, mert nem egy egetverő összeg.

Vagy tényleg jó szokásnak tartja.

Vagy nem mer ellenkezni, nehogy ellen szimpátiája legyen a csapatvezetőkkel.



Én úgy vagyok vele, hogy azt a havi 5-6 ezer forintot inkább költöm magamra, főleg ebben az inflációs időben egy-egy hétvégi ebédre, mint ismeretlenek ajándékozására, akikkel amúgy sosem találkoztam (otthonról dolgozunk).

Ennyi volt amúgy a fizetés emelésem, nettó 5e forint.

2023. jún. 22. 10:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs kivételezés, vagy mindenki kap, vagy senki nem kap. Mondjuk mi sokkal kevesebben vagyunk.
2023. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Azt, hogy meg kellene tanulni különbséget tenni a munkahelyi és a magánélet között. Ha figyelmes vagyok, oda megyek az ünnepelthez, felköszöntöm, esetleg a kezébe nyomok egy tábla csokit, desszertet vagy virágot, - de ennyi és nem több! A többiek meg döntsék el maguk - kollégára lebontva, - hogy ki, mennyit jelent neki emberileg.
2023. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen hülyeségnek tartom ebben a formában.
2023. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!