Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik ha valaki rosszul...

Mi történik ha valaki rosszul lesz a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Kirughatnak miatta? Azért kérdezem mert a vérnyomásom alacsony és nehezen bírom a munkahelyen hogy nem lehet leülni, szédelgek, ájulásérzésem van. Még bírom de ez lesz a 6. nap hogy dolgozok egymás után, kimerültem... Esetleg valami ötlet hogy jobban bírjam? Félek ha rosszul leszek kirugnak

2023. jún. 29. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Elküldenek az üzemorvoshoz, és ha kiadja eredményként, hogy nem vagy alkalmas, el is küldenek. Ha nem vagy alkalmas a munkavégzésre, nem fognak ott tartani, hívogatni rád a mentőt minden héten.

Nem kell megjátszani magad, ha közben szenvedsz. Sem túlvállalni, hogy olyan helyekre jelentkezel aminek nem bírod a feltételeit.

2023. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Csak azért nem rúgnak ki ha rosszul leszel. Ellenben mentőt hívhatnak rád. Illetve mint az első is írta el küldhetnek az üzemorvoshoz. Az üzemorvos dönti el hogy mi szükséges olyankor. Valószínűleg meg méri a vérnyomásod, és ha kell gyógyszert ír fel neked az EESZT-be. Illetve további vizsgálatokra is leküldhet az üzemorvos.
2023. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De akkor nem tudom hova menjek, nemrég fejeztem be az iskolát, nincs tapasztalatom, nem fognak olyan helyre felvenni ami nem fizikai munka. Pénzre meg most nagy szükségem van
2023. jún. 29. 09:48
 4/15 A kérdező kommentje:
Voltam már orvosoknál, gyógyszert szedek magas pulzusra, ezt mondtam az üzemorvosnak. Nem nagyon foglalkoznak az orvosok az alacsony vérnyomásommal, mert betegséget nem találtak voltam sok vizsgálaton
2023. jún. 29. 09:55
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt alacsony vérnyomásom, én is ájuldoztam. Kaptam vérnyomásnövelő gyógyszert, talán egy hónapig kellett szednem és rendben is voltam.


Háziorvoshoz menj el, mondd el a panaszaidat, ő majd felírja a gyógyszert.

2023. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Kedves kérdező! Minden munkahelyre kell alkalmassági vizsgálat! Az alkalmassági vizsgálatot az dott céggel kötött szerződés alapján általában egy sima mezei házi orvos végzi, üzem orvosi minőségben. Ez az üzemorvos ha meg vizsgál, és meg kérdezi az esetleges panaszaidat. Akkor te neked kutya köteleséged elmondani az esetleges panaszaidat. Hogy miért? Pontosan azért hogy se magadban se a munkálatódnak ne okozz azzal kárt hogy te nem tudod elvégezni a munkádat. Maximum kapsz egy munkára alkalmatlan papírt. Ez esettben valóban elő fordulhat hogy ki rúgnak. De az általad leírtak alapján az is lehet hogy csak gyógyszert írnak fel. És a gyógyszerek szedése mellett dolgozhatsz. Ezt én igy megítélni nem tudom. Hiszen nem én vagyok az üzemorvosod. De ha egyéb egészségügyi problémáid vannak akkor jobb ha felkeresed, a saját házi orvosod, és neki mond el a problémaidat. Ha pedig tényleg rosszul érzed megad akkor jobb ha te lépsz, és mész el a saját házi orvosodhoz. És ne aggódj én sem végezhetek fizikai munkát, és mégis van munkahelyem. Szóval nem mindig csak a végzetség dönti el hogy ki hol dolgozik. Van mikor az ember egészségügyi állapota is közre játszik egy - egy munkahely vagy egy - egy munkakör betöltésének lehetősége. Én azt írom jobb ha elmész és még most ki derül hogy mi a bajod.
2023. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Azért bennem mint egészségügyben dolgozónak lenne pár kérdésem.


Mennyi folyadékot iszol egy nap?

( A kóla nem az )

Mióta alacsony a vérnyomásod?


Volt e ez teljesen kivizsgálva?


Szedsz e gyógyszert rendszeresen?


Fiú, vagy lány vagy illetve milyen idős?


Mekkora a magasságod illetve súlyod?


Nem fogok diagnózist adni az majd a téged vizsgáló orvos dolga, de esetleg tanácsot tudok adni ami célra vezethet, ha más szervi gond nincs.



Mellesleg egy fizikai munkahely még egyhelyben álláskor is veszélyes üzem. Főleg ha alacsony vérnyomásod van. Elájulsz, bevered a fejed, elég konoly sérülések forrása. Gondolom ez nem hiányzik.


Mellesleg ha nem vagy próbaidős akkor bátran menj el és vizsgáltasd ki magad. Az első 15 nap nem táppénz, hanem betegszabadaság ami több pénzben mint a sima táppénz.

2023. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem keress olyan munkahelyet, ahol ülhetsz.


Én pl általában 10-15 percet tudok teljesen egyhelyben állni, mielőtt jönne a rosszullét. De melegben eleve gyenge vagyok.



Van vérnyomásemelő gyógyszer?



Én magánban említettem meg, hogy ugyanúgy rosszul leszek, ha állni kell, mint a tinik szoktak, de nem törődtek velem és közölték, hogy a vérnyomásemelő gyógyszer árt a szívnek (mondjuk ez kit érdekel, de mindegy...).



Amúgy ha minden kisebb, nagyobb, illetve speciális körülmények között jelentkező egészségi gondunkat kivizsgáltatnánk, egyfelől mindenki az orvosnál ülne (de az orvos is orvosnál ülne), másfelől a többségét úgyse tudják kezelni.

2023. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es:Nem szoktam számolni mennyit iszok, változó talán kicsit kevesebbet mint kéne kb. kicsit több mint 1 liter vizet, 250 ml energiaitalt néha.

Amióta mérem kb. 1 éve voltam kardiológián, magas pulzus miatt, azóta mérem, voltam még vérvételen, mellkasröntgen, pajzsmirigy ultrahang, hasi ultrahang ezek negatívak.

Gyógyszer 2,5 mg Bisoprolol magas pulzusra, Cetirizin 10 mg allergiára nyáron.

Lány vagyok 20 éves 160 cm 53 kg.

Amúgy még mindig egyszer se ájultam el csak ájulásérzésem van, szédelgek, gyengeséget érzek.

2023. jún. 29. 11:17
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

9


Én is ezeket. 8-as voltam.

Illetve full egyhelyben állásnál konkrét ájulásmegelőző állapotot.

Nekem a pulzusom full jó és az általad írtak közül csak pm ultrahangom nem volt, de hormonokat néztek.


Én 2 litert tuti iszom és a nagyja víz.


Próbálj többet inni, de tudom, azzal az a para, hogy mosdóra kell járni.


Illetve legalább lépkedős, lehajolós, leemelős munkát választani. Nekem pl akkor már nincs gondom.

2023. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!