Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökömnek tettem egy...

A főnökömnek tettem egy magánéletbeli szívességet és most úgy viselkedik velem, mintha ő tenne nekem szívességet. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Nem is kis szívesség, egy normális köszönöm úgy érzem nem hagyta el a száját cserébe.


Hogyan kezelnétek a helyzetet?


2023. jún. 29. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Mivel fogalmam sincs mi és mekkora az a szívesség, valamint azt sem tudom, miben nyilvánul meg, hogy ő úgy viselkedik, mintha nekem tenne szívességet, ezért fogalmam sincsen hogy kezelném a helyzetet.


Ha érdemi választ akarnál, leírtad volna a konkrét történeseket, nem egy balladai homályt kanyarítottál volna ide.

2023. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Nem akartam, hogy felismerhető legyen.


Lakhat a házunkhoz tartozó vendéglakban és így nem kell kifizetnie egy havi bérleti díjat Budapesten, amíg felújít.


És ilyen “na jó most az egyszer kiviszem a szemetet a kinti kukáig, és nem a lakás elé rakom le” stílusban nyomja.

2023. jún. 29. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy a tipikus bunkó, vagy nárci, szerinte a köszönöm lekötelezné, így meg hogy hallgat, nincs lekötelezve. Szerinte
2023. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodtan mond a következő ilyennél, hogy "figyu Laci nem kötelező itt laknod"
2023. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Hogyan kezeld?

Hát most viseld el egy hónapig, remélhetőleg nem lesz csúszás a felújításban, majd vond le a következtetést, hogy kár volt ezt a szívességet megtenni neki.

Mondjuk nem is értem: Mióta a főnököd? Hogyhogy ennyire félreismerted? Amíg én alkalmazott voltam (vagyis voltak kollégáim, főnökeim), kapásból ki tudtam volna szűrni, melyik kollégámnak tettem volna meg ezt a szívességet és melyiknek nem.

2023. jún. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Sajnos ezek szerint én nem vagyok elég jó emberismerő :(.


Egyáltalán nem erre számítottam, főnökként elég távolságtartó, de korrekt volt mindig (a négy vezető közül a legjobb).


Mármint azt gondoltam, hogy nem fog emiatt kivételezni velem vagy előnyben részesíteni, de azt nem gondoltam, hogy pont visszájára sül el a dolog.

2023. jún. 29. 23:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Ordog ugyvedjekent, nem lehet, hogy esetleg annyira probal nem tulsagosan elfogult lenni veled, hogy atesett a lo masik oldalara?
2023. jún. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet, de akkor, amikor otthon találkozunk? Mármint, ha a munkahelyemen tenné ezt, akkor talán, de most épp szabadságon vagyok. Annyit kértem, hogy ha nem nagy gond, akkor legközelebb vigye el a szemetet a nagy kukáig (ahogy egy vendégtől kérnéd), mert nem akarjuk zavarni, nem nagyon járunk arra, ne álljon egy hétig a lakás előtt, ha nem vesszük észre.


Erre valami olyat vártam volna, hogy “bocsi, hogy ott hagytam. Persze elviszem”, nem azt, hogy “jó, nekem úgyis jó, ha én viszem el a szemetesig”.


Hát legyen is, nehogy miután ingyen lakik még kiszolgáló személyzetként is nekem kelljen ugrálnom körülötte…


De sok ilyen van. Amikor megmutattam a lakást, akkor sem azt mondta, hogy “köszönöm, hogy megengeditek, hogy itt lakjak”, hanem az volt a reakció, hogy “egy hónapra megfelelő lesz”.


Jah, bocs…

2023. jún. 30. 07:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszi, ott is a főnököd. Elég pocsék helyzet, mert a munkában nyilván visszaüt, ha otthon szólsz neki. Legközelebb ne keverd a munkát a magánélettel, jó kis tanulópénz.
2023. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy ezáltal, hogy nalad lakik, nem akar változtatni az ala fölé rendeltsegi szinten, nem akar “becsicskulni” emiatt tartja ezt a távolságot.

Ha úgy érzed hogy eddig korrekt volt, akkor ez ne legyen gond, hogy nem nyalja fényesre a segged

2023. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!