Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek akik a munkájuk...

Szerintetek akik a munkájuk során bunkók (pl. orvosok) azok a magánéletben kedves emberek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az orvosokat hoztad példának, emlékezz csak Virágh doktor karakterére a Szomszédokban. Az életből merítették :D

Szóval igen, valószínű a munkájuk során bunkó emberek az életben is bunkók parasztok.

2020. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Van, aki természeténél fogva bunkó, van, aki a környezetére reagál a viselkedésével. Rengetegen vannak (és nem kell hozzá orvosnak lenni), akik a környezetükre vagy a beosztottaikra, ügyfeleikre zúdítják azt a sok szart, amit fentről v akár lentről kapnak. Olyanok is vannak, akik ezt hazaviszik. És persze olyan is van, hogy amit te bunkóságnak észlelsz, az sokszor egyfajta tudatalatti "segélykiáltás" a bunkó ember részéről. A tavalyi évem alapján első kézből mondhatom, a nem megfelelő munkakörülmények és az állandó stressz, a mérgező közeg még az edzettebbeket is alaposan kikezdi, hosszabb távon megváltoztathatja. Egyik legjobb döntés volt életemben szabadulni attól a munkahelytől.
2020. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A legnagyszerűbb, legnagyobb tudású orvosok mindig mogorvák.


Van/volt (nem tudom él-e még) egy kiváló gyerek fül-orr-gégész főorvos a Bethesdába. Nála mogorvább ember kevés volt,kollégái utálták, mert irigyek voltak rá nagyon, de úgy tudott a gyerekekhez nyúlni, hogy tömény szeretet volt a mozdulataiban. Orvosként elsőrangú, és nem félt a szülőket lecseszni, ha azok túl lazák voltak-borzasztóan szerettük.Fél Bp-et képesek voltunk végig utazni érte.


Dr.Réti Csaba-a mai napig emlegetjük.

2020. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
3+ Jah, és soha egyetlen egyszer nem fogadott el hálapénzt. Soha.
2020. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igen.


Én pszichológusnak készültem, de a szakmába lépve egyre erősebb lett bennem az undor az emberek iránt. Hiába tudtam, hogy miért idióta, bunkó és szemét a többség, hiába próbáltam megérteni a velem szemben tanúsított viselkedést, egyszerűen belefáradtam a nyomorék viselkedésükbe (és most nem a beteg emberekre gondolok, hanem a nagy átlagra, aki nem diagnosztizáltan problémás, csak szimplán egy gyökér). És valóban, ekkortájt elég bunkó voltam, mert mikor 5 idióta kikezd a hülyeségével, a hatodikhoz már nem állsz ugyanúgy.


A pályát otthagytam, mást tanultam, ahol elkerülhetem az embereket meg a mostanában nyomtatott túlérzékeny mocskot és szebb hely lett a világ. Ha azokra gondolok, akik bármilyen formában emberekkel érintkeznek, az orvostól az eladóig, teljesen megértem, hogy miért bunkók. Főleg, ha 10 év tanulás után jön egy majom okoskodni, hogy miért nem hisz a te szakterületedben, miért hülyeség minden és szándékosan dacol meg kiforgatja a szavaidat, hogy kiprovokáljon belőled egy erősebb választ és azt mondhassa, inkompetens vagy, neki meg igaza van...

2020. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
71%

Egészségügyben dolgozom, igaz csak (attól függ, honnan nézzük) 2,5 éve. Túlságosan megkeményített az egész rendszer, főleg azért, mert nem egyszerű területen vagyok eün belül.


Szépen folyamatosan kialakult a tökéletes “resting b*tch face szindróma” nálam, amit igyekszem beteg/kolléga függvényében kontrollálni.


Nálam is ott van valamilyen szinten az undor is és a sok “okos” emberrel szembeni ellenszenv is.


Mindenesetre közel a harmadik X-hez nagyon telítődtem...

2020. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!