Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi számít munkahelyi zaklatásnak?

Mi számít munkahelyi zaklatásnak?

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Az, ami rosszul esik a sértettnek.
2023. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Ha csúnya és csóró pasi vagy, akkor a köszönés is.
2023. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Az, hogy teszem azt én mondom XY embernek, hogy azért vagyok zárkózott, mert suliban rosszul bántak velem, erre ez az XY elkezdi a szüleimet okolni, mert miért nem védtek meg, hisz az ő dolguk lenne, mikor ez nem igaz, hogy az ő hibájuk és meg is mondtam neki, hogy védtek engem, csak én nem mondtam már az első pár ilyen alkalom után, hogy bántanak, de ő tovább folytatja, hogy hát én most védem őket, majd belátja, technikailag annak minősül? Mert nekem nagyon rosszul esett ez és nem tudtam a munkára se odafigyelni miatta, pedig előtte is világosan meg írtam neki, hogy ne a családomat okolja legyen szives, de ő csak azért is játszani akarta a nagy, tapasztalt pszichológust, aki mindenki lelkébe meg életébe bele lát... Én felmentem ezzel, hátha, de kimagyarázta, hisz ő csak jót akart meg ilyenek. Aki jót akar nem kezdi el a másikat szidni, szerintem. De kierőszakolom én még belőle a bocsánat kérést az is biztos, nekem elég lett volna az is, nem akarok én senkinek se rosszat, csak sz@rul esett, teljesen jogosan. Én is hibáztam már nagyon sokat, de beláttam, ha nem is azonnal, vagy magamtól, de beláttam és bocsánatot kértem, mert szerintem ez az, ami alap.
2023. júl. 5. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a hatóságok szemszögéből nézed, akkor ez nem az. Ha a magad szemszögéből nézed, akkor meg nyilván kellemetlen volt és befolyásolja a mentális jóllétedet. Mivel ebben neked sem céges sem magasabb szinten nem fog segíteni, inkább arra koncentrálj, hogy kettőtök között hogy tudod ezt megoldani. Mondd el neki, hogy ez az egész nem tartozik rá, és nyomatékosan kéred, hogy ezt ne hozd fel többször, különben rosszabbul fogsz teljesíteni a munkádban, és ennek már egyértelműen ő lesz az oka. Ezzel már felsőbb vezetéshez is fordulhatsz, nem mint zaklatás, hanem mint egy tényező ami korlátoz abban, hogy pénzt termelj a cégnek.

Esetleg ha nagyon rád száll, érdemes lehet pszichológus tanácsát kikérned, hogy mit tudsz kezdeni ezzel a helyzettel, amennyiben nem szeretnéd otthagyni a munkahelyet.Van egy csomó jó technika, amivel le lehet szerelni az ilyen embereket, csak rá kell jönni a titkára. Sok sikert!

2023. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!