Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen indoklásokat tartalmazz...

Milyen indoklásokat tartalmazzon a jelentés hogy miert csúsztuni ki határidőből ha a valóságot nem írhatjuk? Hol vannak erről linkek formális indoklásokhoz, csak protokollnak kell

Figyelt kérdés

Állami cég a hierarchia rendszer legalján, azaz csak felettes irányíto és ellenőrző szervek vannak még a "csopiban".

A valóság:

Csak szóbeli kérést kaptam a felsőbb szervtől ill a feladatban mégcsak nem is eljárni illetékes dolgozójuktól(aki utasítást sem adhat)egy feladatra.

Ezt a feladatot("A")elkezdtem elvégezni, de a csoportvezető felülírt hogy ne azt csináljam, hanem egyéb feladatokat("B")(a munkaszerződésem tartalmazza is ezt, hogy felsőbb utasításra munkakörömön kívüli feladatokat is el kell végeznem). Ezert kialakult egy vita mert én szóltam, hogy az A feladatot kénr csinálni, de a csopvez mégis a B-t erőltette, majd az igazgatónk is megjelent aki a csopvez mellé állt és eléggé konyhanyelven fogalmazva rákérdezett nálam hogy nem tudja hol dolgoztam eddig de általaban mindenhol úgy van hogy a vezetők mondják meg mit kell csinálni, ha tetszik nekem, ha nem. Ne akarjak én magánakciókba kezdeni. Majd fű alatt a felettes szervnek is szóltam hogy nem hagynak dolgozni, és az A feladatot csinálni, segítséget kérek. Nem segítettek. Sőt azt mondták ezt belsőleg oldjuk meg, nem tartozik rájuk.

Így a B feladat végzésre orientálódtam, az A feladat meg parlagon lett hagyva.

Aztán egyszercsak fentről a felettes szerv vezetője keresett fel bennünket hogy kéri kb tegnapra az A feladatrol a jegyzőkönyveket és mindent.

Mondtuk nincs kész, kaptunk rá 5 napot(aminkb 1 hónapos feladat valojában), kapkodva végeztük, pontatlan, nem precíz ez miatt, lehetetlen a valósághű adatszolgáltatás is, de később korrigálható, de nagy nyögvenyelve le lett adva vmi.


Állami szférában a határidők tartása elsőbbrendűbb, mint maga a munkavégzés.

És most jelentést kérnek miért nem tartottuk be a határidőket, de a fentit tilos leírni, ahogy el is mondták hogy ilyeneket ne is közöljünk, meg amugy csak bürokrácia protokoll miatt kell csak a jegyzőkönyvekhez csatolni a jelentést, azaz vmi sima bullshitek is irhatók bele, csak irjunk vmit.

Technikai fennakadásra sem lehet hivatkozni mert az nem volt.


Bullshitekről kéne vmi link vagy ötletek, miért történt határidőből valo csúszás.



#késedelem indoklása
2023. júl. 7. 11:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Írásbeli utasítást es határidőt nem is kaptunk a feladatra. De erre sem lehet hivatkozni
2023. júl. 7. 11:56
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár!Mi az, hogy nem lehet leírni? Nem kaptál megfelelő utasítást és még gondolkozz, hogy mit hazudj?!
2023. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt írott határidő tisztázva, akkor papíron nincs mit indokolni sem
2023. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Az ukrán háború miatti alapanyag és emberhiány, valamint Putyin megette a feladatot. Meg kell várni, míg kisz@rja, ezért csúszunk. Hashajtó már lett neki adva.
2023. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
kifogasgyar.hu
2023. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyi főnök van nálatok aki kiadja a munkát, akkor felsőbb szervek felé sem a hierarchia legalján dolgozó végrehajtó személyzetnek kell elszámolni.

Majd azok a főnökök akik kiadták a munkát kitalálják a megfelelő kifogásokat hogy miért nincs elvégezve a munka.

A főnök ilyenkor is legyen főnök, találja ki a ő a megfelelő "bullshitet" a jegyzőkönyvbe. Gondolom alá is írja, mivel ő a felettesed.

Ha te a hierarchia legalján vagy, ne te tartsd a hátad ilyen dolgokért.

Legközelebb minden feladatot írásban kell kérni, hogy legyen nyoma a töketlenkedésüknek (amiért tartsák ők a hátukat).

2023. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6# A probléma lényeges része, hogy nincs hajlandóság a felelősség le- és aláírt vállalására. Ebben élek én is!

A sz@roskék, - bocsi, karosszék - mindenkinek kell, a zsíros illetmény is, de ezt nulla (!) felelősségvállalással képzelik el - és élik is meg - sok helyen.

2023. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

"És most jelentést kérnek miért nem tartottuk be a határidőket"


Megkeresném azokat a nagyokos főnököket, akik a B munka végzését erőltették, és megkérdezném, hogy hát erre most mit írjak? Az igazságot, hogy ők adtak helyette más feladatot? Vagy van valami jobb ötletük? :-)


Szóval én nem idegesíteném magam rajta. Ők a főnökök, legyenek most is okosak.

2023. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelöld meg a "vezetői szintek operativitásának hiányát" okként!

-De előtte keress egy másik munkahelyet!

2023. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ami nincs leírva az nem létezik.
2023. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!