Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen indoklásokat tartalmazz...

Milyen indoklásokat tartalmazzon a jelentés hogy miert csúsztuni ki határidőből ha a valóságot nem írhatjuk? Hol vannak erről linkek formális indoklásokhoz, csak protokollnak kell

Figyelt kérdés

Állami cég a hierarchia rendszer legalján, azaz csak felettes irányíto és ellenőrző szervek vannak még a "csopiban".

A valóság:

Csak szóbeli kérést kaptam a felsőbb szervtől ill a feladatban mégcsak nem is eljárni illetékes dolgozójuktól(aki utasítást sem adhat)egy feladatra.

Ezt a feladatot("A")elkezdtem elvégezni, de a csoportvezető felülírt hogy ne azt csináljam, hanem egyéb feladatokat("B")(a munkaszerződésem tartalmazza is ezt, hogy felsőbb utasításra munkakörömön kívüli feladatokat is el kell végeznem). Ezert kialakult egy vita mert én szóltam, hogy az A feladatot kénr csinálni, de a csopvez mégis a B-t erőltette, majd az igazgatónk is megjelent aki a csopvez mellé állt és eléggé konyhanyelven fogalmazva rákérdezett nálam hogy nem tudja hol dolgoztam eddig de általaban mindenhol úgy van hogy a vezetők mondják meg mit kell csinálni, ha tetszik nekem, ha nem. Ne akarjak én magánakciókba kezdeni. Majd fű alatt a felettes szervnek is szóltam hogy nem hagynak dolgozni, és az A feladatot csinálni, segítséget kérek. Nem segítettek. Sőt azt mondták ezt belsőleg oldjuk meg, nem tartozik rájuk.

Így a B feladat végzésre orientálódtam, az A feladat meg parlagon lett hagyva.

Aztán egyszercsak fentről a felettes szerv vezetője keresett fel bennünket hogy kéri kb tegnapra az A feladatrol a jegyzőkönyveket és mindent.

Mondtuk nincs kész, kaptunk rá 5 napot(aminkb 1 hónapos feladat valojában), kapkodva végeztük, pontatlan, nem precíz ez miatt, lehetetlen a valósághű adatszolgáltatás is, de később korrigálható, de nagy nyögvenyelve le lett adva vmi.


Állami szférában a határidők tartása elsőbbrendűbb, mint maga a munkavégzés.

És most jelentést kérnek miért nem tartottuk be a határidőket, de a fentit tilos leírni, ahogy el is mondták hogy ilyeneket ne is közöljünk, meg amugy csak bürokrácia protokoll miatt kell csak a jegyzőkönyvekhez csatolni a jelentést, azaz vmi sima bullshitek is irhatók bele, csak irjunk vmit.

Technikai fennakadásra sem lehet hivatkozni mert az nem volt.


Bullshitekről kéne vmi link vagy ötletek, miért történt határidőből valo csúszás.



#késedelem indoklása
2023. júl. 7. 11:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10# A valóságban ez a megközelítés nem működik. -Sokkal boldogabb lehetnék, ha igazad lenne!
2023. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na le is vette a csopvez rólam a terhet, mondta hogy ne görcsöljek a bullshitekkel, majd ő indokol.

De jeleztem neki ha indokol, az indoklásban azt is meg kell adni hogy a jövőben ez hogy lesz kiküszöbölve, mik rá a megoldások, es a belső szervezetlenséget nem lehet irni(ezt fentről mondták nekem, hogy ilyet ne is közöljünk), azt meg már nem mondtam hogy amúgy amiket a szabályzatokban olvasok erről mik a megfelelö indokok amikkel lehetne időket húzni hivatalosan, azok olyanok mint pl jogi akadályoztatás, hátterek, nem a mi hibánkból eredő alatámssztó dokumentumok hiánya késedelmes érkezése meg ilyenek. Nem szubjektív szempontokat kell írni hogy szervezetlen ligisztikázatlan volt a feladatleosztás meg ilyenek. Ez senkit nem érdekel. Amugy az jndoklás se erdekel senkit mert ők is csak protokoll miatt kérik be)

2023. júl. 7. 15:37
 13/18 A kérdező kommentje:

Amugy azt rühellem hogy itt minden szóban megy. Semmiféle írásbeli uatsítás nem volt se határidő ki se jelölve.

De most én dirigáljak a felettes szervnek, hogy fogalmazzon már meg máskor hivatalos utasításokat mert csak azt fogadjuk be?

2023. júl. 7. 15:39
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

"ezt fentről mondták nekem, hogy ilyet ne is közöljünk"


Na, ettől megint eldurranna az agyam.

És ha azt írják le, akkor mi lesz? Ráomlik a mennyezet arra, aki fentről ilyen elvárást fogalmazott meg???? Akkor annál inkább ezt kell írni, omoljon csak rá!

2023. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ha van egy feladat azt el kell végezni. Olyanokra nem lehet hivatkozni hogy nem tudjuk mert bénák vagyunk hátra prioritáltuk véletlen, vagy munkaerőhiány van. Ez a mi szoc.problémánk. ha van egy feladat oldjuk meg és el kell végezni ez a munka, kötelesség.
2023. júl. 7. 17:56
 16/18 A kérdező kommentje:
Úgy értve hogy hivatalosan jogilag ez nem indoklás. Nem fogadható be sem.
2023. júl. 7. 18:20
 17/18 A kérdező kommentje:
Az lett belöle hogy minden késedelemért engem vettek elö, engem vontak felelösségre. Miközben ök hátráltattak, hogy nem csinálhatom az A feladatot.
2023. júl. 11. 15:34
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát, igen, kérdező, mindenki továnbb löki a sz@rt.

És a végén ott áll meg Nálad.


Erre most mit mondjak?


Ha te nem tudsz "hibáztatni" egy alattad dolgozót, akire ráfoghatnád, hogy az egészért Ő a "hibás", akkor bizony ez a te sarad...sajnos.


Az van, hogy - ha ezt megúszod és megmarad a munkád, mert sajnos ez is lehet opció egy f@sztarisznya munkahelynél - akkor legközelebb írásbeli utasítást kérj olyantól, akinek egyébként nincs utasítási joga feletted. Erre uyanis a Kttv. szerint jogod van.

Nem fog adni ilyet. Ha meg veri a nyálát mégis, nyugodtan küldd el a főnöködhöz, hogy beszélje meg vele. Majd a főnököd utasít, ha akar...


A többség soha nem dolgozott állami szekotorban, így el se tudja képzelni mit enged meg magának egy - két kisebbségi komplexussal rendelkező, szakmailag leszerepelt "vezető", aki csak azért van ott, ahol van, mert tudja, kinek kell nyalni + ráadásul még egy kib....ott, bunkó sz@rházi is.


Legyél rajta túl valahogy...máshogy nem megy, sajnos.

2023. júl. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!