Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fel akarok mondani, visszat...

Ha fel akarok mondani, visszatarthatnak azzal az indokkal, hogy túl kevesen maradnának akkor?

Figyelt kérdés

Fel akarok mondani, tudom, hogy egy hónapot még le kell dolgoznom, de jelenleg is kevesebben vagyunk a munkára, mint kéne, ha én is elmegyek, akkor még kevesebben lesznek. Jelenleg keresnek még embereket de nem sok sikerrel.


Szerződésben annyi van, hogy egy hónap a felmondási idő.


2023. júl. 11. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tarthatnak vissza, mert nem a te dolgod, hogy kevesen vannak.
2023. júl. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha beadtad a felmondásod, nem foghatnak vissza. A munkaerő pótlása nem a te feladatod,arra való a vezetőség. Én is megkaptam, mikor már nagyon érlelődött bennem a felmondás, hogy "nyáron nagyon nehéz ám embert találni, senki sem vált nyáron" - nekem hol fájjon a fejem emiatt???

Felmondasz, ledolgozod az 1 hónapot,ami pikk-pakk elrepül és szevasztok.

2023. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Felmondással időt le kell dolgoznod, de nem tarthatnak vissza, csak azt az egy hónapot kell ledolgoznod.


A felmondási idő 30 naptári nap, másnap indul, ha felmondasz. Például ma felmondasz, holnap indul a 30 nap számítása, így augusztus 10. csütörtök az utolsó munkanapod.


Persze közös megegyezéssel maradhatsz tovább, ha beleegyezel, pl. augusztus végéig, lehet erre majd megpróbálnak rábeszélni, rajtad múlik, belemész vagy sem.

2023. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem.
2023. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Basszus! Hogy élsz te? Mióta vagy életben?

Nem vagy tulajdon! Szabad akaratod van. Dolgoznod sem kell, ha nem akarsz és van elég pénzed, vagy eltart valaki😃

2023. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

engem felmondási idő letelte után még ott akartak tartani +2 hétre. Mondtam, a havi fizetésemért maradok erre a 2 hétre.

Náluk a labda.

De így már nem kellettem és jöttem.

2023. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
97%

engem azzal próbáltak hülyíteni hogy "nyáron" senkitől se fogadnak el felmondást. mondtam a főnöknek, nem is kell a felmondást elfogadnia csak TUDOMÁSUL VENNIE , a kettő nem ugyanaz

és felmondtam a nyáron. Villogott a szeme a mocskos szemétjének de semmit se tudott csinálni.

2023. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A visszatartás azt jelenti itt, hogy fizuemeléssel kikönyörgik, hogy maradj.
2023. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Írásban vetesd át a felmondásodat.
2023. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakat betartod, - a többi nem a te problémád! Oldják meg, ahogyan akarják! -Nem kellene, hogy így legyen, ha ezt megelőzően is érdekelte volna a cégedet a munkaerő megtartása vagy új emberek felvétele. Nem érdekelte. Nem a te gondod!
2023. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!