Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézi le a legtöbb...

Miért nézi le a legtöbb műszakvezető a gyárban dolgozókat?

Figyelt kérdés
Diákmunkán vagyok gyárban lassan már fél éve, és azt vettem észre, hogy a műszakvezetők 95%-a gyakorlatilag ugy viselkedik a dolgozókkal (a szalagosokkal), mintha kutya lenne (de állítom, hogy egy kutyával szebben bánnak. Velem is eljátszották ezt egy pár alkalommal, aztán én szóltam, hogy azért remélem azt tudja hölgyem, hogy nem egy kutyával beszél, és még neki állt feljebb, hogy vissza mertem szólni. Nem érzem magam hibásnak, simán ugyanolyan ember vagyok, mint ő, attól, hogy itt kellett elkezdenem a pénzkeresést. Miért nem lehet egyenlően kezelni? Nem érdemelte ki semmivel aki szalag mellett dolgozik, hogy így bánjanak vele.

2023. júl. 11. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valós jelenség, és több oldalról meg lehet közelíteni a problémát.


Az egyik oldal, hogy történelmileg távlatokban nézve a társadalom általában inkább hierarchikus. A magyar társadalom egyébként relatíve elég hierarchikus berendezkedésű.


Pl a melóhelyemen egyik reggel nem fértem oda a kávéphez, mert a takarítónő éppen az ablakot pucolta, és így a nyitott ablak mögé esett a főző. A takarítónő hebegve-habogva kérte a bocsánatokat, hogy ne haragudjak, hogy feltart. Én tartom fel őt? Hát ő dolgozik, én meg akadályozom ebben a kávém miatt. Teljesen zavarba jöttem. Csak hát én egy szoftverfejlesztő, mérnökember vagyok ott, ő meg egy idősebb takarító, és szegény teljesen megalázkodott.


A másik oldal pedig a hierarchiában alul szocializálódótt kisember. A műszakvezető évekig olyan ember volt a gyárban, mint te, vagy mint a takarítónőnk. Onnan mondjuk felküzdötte magát műszakvezetővé, és kompenzál: ő már nem kutya, hanem gazda. Olyan ez, mint amikor elsősként szipogsz, ha a negyedikesek átrúgják a labdádat a szomszédba, de egy csomó gyerek ebből úgy jön ki, hogy negyedikesen ő is átrúgja az elsősökét.

2023. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar társadalom hierarchiában tud csak gondolkozni.

Vagy alatta van valaki, vagy felette.

Ha mellette vannak, az neki japán felsőfok, nem tudja értelmezni.

(Igen, általánosítok, mert több emberre jellemző ez, mint akire nem. Ezért tartunk itt, ahol)

2023. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1: "Ha nekem szívnom kellett, amikor a helyedben voltam, akkor most te is ugyanúgy szívjál!". Az egyik legundorítóbb mentalitás.


2: Másképp fogalmazva: Lefele tapos, oldalra könyököl, felfele nyal.

2023. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert paraszt. Nem az embert nézi. Van sok sötét alak a gyárban, de ő egy kalap alá vesz mindenkit.
2023. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Sokkal egyszerűbb a válasz.


Ha az egyik szalagmunkás elpusztul, jön helyette 100 másik.

Ezért te még kutya se vagy.

Inkább csak annyit érsz mint egy csavarhúzó. Egy pótólható munkaeszköz.

2023. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Általában személyes frusztrációt vetít ki, munkahelyi stresszt vezet le, tovább adja a fentről kapott g*ciskedést, vagy pedig egészen egyszerűen úgy szocializálódott, hogy nélkülöznie kellett a megfelelő neveltetést, és az alapvető kultúrát.
2023. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
27%
Szó sincs lenézésről, kérdező. Csak a kamaszok mindig túlérzékenyek.
2023. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
7: És amikor beszólnak nekik, hogy "Ne pofázz vissza, te taknyos, a fiam lehetnél!", szerinted az sem lenézés, és csak túlreagálják?
2023. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es nem értek egyet. Nem vagyunk érzékenyebb, ha megadjum s tisztelet odafele, akkor ugyanazt elvarjuk visszafelé is, semmivel sem ér többet, attól hogy egy lépcsővel felettem áll, ha egy bunkó f@szkalap, ilyen egyszerű.
2023. júl. 13. 17:02
 10/11 anonim ***** válasza:
7 -es csak nehogy annyira érzékeny legyen hogy álcsucsan bassza a müszakvezetőt !
jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!