Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A diákmunkaként meghirdetett...

IQ-Fighter kérdése:

A diákmunkaként meghirdetett autoCAD állásoknál mennyire bonyolult rajzokat szoktak rábízni a rajzolóra?

Figyelt kérdés

Munkát szeretnék vállalni autoCad rajzolóként (2D és 3D is érdekel), iskolában annó tanultam valamennyi Cad használatot, és egész jól megbírtam csinálni a rajzokat relatíve rövid idő alatt, de ezek nem voltak túl bonyolult rajzok. Mivel nem tudom mire számítsak, ezért nem nagyon bízom a tudásomban és nem merek jelentkezni, nehogy beégjek, mert azt hiszem értek hozzá, aztán meg kiderülne, hogy mégse.. :'D.


Pedig tetszenének az ilyen jellegű munkák így iskola mellet.


Esetleg valaki tudna küldeni emailben valami referenciát, esetleg munka során kapott feladatról képet? (majd privátban elküldöm a címet)



2023. júl. 13. 03:23
 1/1 anonim ***** válasza:

AutoCAD-et használok a munkám során, de csal 2D-ben, 3D-s rajzot nagyon ritkán kell csinálni AutoCAD-ben. A 3D rajzokhoz Inventort használunk, de ritkán és csak egyszerű alakzatokhoz, konkrétan főleg gyűjtősínekhez, egyszerűbb tartóelemekhez.

Az, hogy milyen próbafeladatot kapsz, attól is függ, hogy melyik szakterületről van szó, építészet, gépészet, villamosság, stb. Mi villamossággal foglalkozunk, ez is két részre oszlik. Az egyik, hogy épületek alaprajzára kell megrajzolni a villamos hálózatot, de nálunk többnyire a kivitelezés utáni megvalósult állapotot kell létrehozni a meglevő kiviteli tervekből. A másik, hogy elosztók kapcsolási rajzát kell megrajzolni, ezek ilyen elvi rajzok, bár nálunk erre már az Eplan programot használják, ami direkt erre való. Azért ezenkívül előfordul, hogy kisebb épületek, vagy épületrészek alaprajzát is meg kell rajzolni, ha éppen nem kaptunk arról rajzot. A gépész terveket más cégektől kapjuk, egyeztetés miatt, azok nagyon sűrűek. Sokféle problémát kell megoldani, mert ahány tervező, annyiféle rajz. A problémák és azok megoldása a konkrét feladatok során jönnek elő. Már rengeteg AutoCAD-ben elkövetett hülyeséget láttam.

2023. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!