Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeztem személyesen egy...

Jelentkeztem személyesen egy McDonald’s-ba, mint főállású, de még nem jeleztek vissza, szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Le vagyok égve, kell a pénz, valahol pedig el kell kezdeni, miután normálisabb munkahelyekről sorra utasítottak el. Betelefonáltam, majd bementem személyesen egy Mekibe, kértem egy jelentkezési lapot, majd leadtam, azt mondták, hogy keresni fognak. Ennek hat napja. Azóta nem jeleztek semmit vissza. Mi lehet ennek az oka szerintetek? Azt mondták a betelefonálásom során, hogy van felvétel, a jelentkezési lap alapján meg nem hiszem, hogy sok minden leszűrhető, max. annyi, hogy szépen írok :D Nem voltam szimpatikus a menedzsernek, aki a jelentkezési lapot adta? Vagy mi lehet az oka, hogy még egy mekiből se jeleznek vissza? 🥲


Szánalmas, de kezdek már lemondani egy átmeneti Mekis melóról is, pedig kellene a pénz és jó volna valamit csinálni, de már teljesen kétségbe vagyok esve… :(



2023. júl. 16. 01:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Hat nap még nem a világ, simán visszajelezhetnek. Amúgy ezekre a helyekre online is kehet jelentkezni szerintem leadhatsz párhuzamosan ott is egy jelentkezést, hátha úgy hamarabb jeleznek.
2023. júl. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a válaszod. Napok/hetek eltelése visszajelzés nélkül olyan munkáltatók esetében, ahol csak 1-2 szabad pozícióra jelentkeznek rengetegen, és a HR túlterhelt, teljesen érthető. De egy McDonald’s esetében, ahol a heti x órában dolgozó műszakvezetők maguk az interjúztatók, és mindig bent vannak, na ott már vet fel kérdéseket a visszajelzés hiánya.


Az online jelentkezés pedig sajnos még kacifántosabb a Mekinél az utóbbi időszakban ismerőseim beszámolója szerint, gyakran vissza se jeleznek két kávé szünet között a HR-gyakornok lányok. Pont ezért mentem be személyesen, mert ez talán megsürgethette volna.

2023. júl. 16. 01:44
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Persze, csak arra gondoltam volt hely ahonnan két héttel később kerestek bár addigra nem volt aktuális. Nekem amúgy jók a tapasztalataim az online jelentkezéssel kapcsolatban, bár nem szoktam egyre várni hanem elküldöm annyi helyre amennyi csak szóba jöhet aztán max. válogatok utólag. Ahová kell ember úgyis keresnek. Volt ahová leadtam a jelentkezésem és 20 perccel később még nagyban böngésztem az állásokat de már csörgött a telefon, hogy mikor tudnék állásinterjúra menni.
2023. júl. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%
Ó, ez még semmi! 😃 Én ugyan diákként jelentkeztem, diákmunka szövetkezeten keresztül májusban. Behívtak akkor egy rövid interjúra, azt mondták jövő héten értesítenek róla, aztán majdnem 1 hónap múlva szóltak csak, hogy felvettek. 😅 A szövetkezetnél azt mondták, hogy a mekivel egyszerűen lehetetlen egyeztetni. 🤷‍♂️ Szóval szerintem még ne add fel a reményt.
2023. júl. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Feltöltik diákmunkásokkal a helyeket, amiért kevesebbet kell fizetniük, plusz még támogatást is kapnak, mert diákokat foglalkoztatnak. Ilyen egy maroknyi ember dolgozik csak főállásban, akik többnyire a menedzserek. Ilyen pozícióra jelentkeztél?
2023. júl. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1,3: Így már értelek. :) Igen, abban igazad van, hogy talán érdemes lenne sok helyre leadnom a jelentkezésem, ami nagyobb arányban lehet eredményes, viszont nekem jelenleg csak részmunkaidős, rugalmasabb beosztású állások jöhetnek szóba és a Meki ilyen szempontból megfelel a mostani élethelyzetemben. De elkezdek másik Mekikbe is pályázni, sőt, más cégekhez is, aztán meglátom. Mindenesetre nagy csalódás, hogy még egy ilyen helyen is szórakoznak az ember idejével.


#4: Az igen! :D és végül elmentél így is oda dolgozni? Köszönöm a biztató szavakat. 🙏


#5: Valószínűleg nálad a 100%-os igazság, megvannak most a nyáris diákokkal, aztán nem érdekli őket más. Mondjuk mikor betelefonáltam a jelentkezés előtt, azzal kezdtem a kérdést, hogy MOST, JELENLEG, nyáron a diákmunka-szezonban is van-e felvétel, és erre mondták, hogy igen. Ennek totálisan ellentmond, hogy egy hete nem jelentkeznek, miközben szerintem pl. ha szeptemberben jelentkeznék, ez nagyon nem így lenne. Mindegy, remélem sz*pni fognak emiatt a hozzáállás miatt augusztus végétől.

2023. júl. 16. 04:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy éttermi munkatárs pozícióba.
2023. júl. 16. 04:27
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudjuk.
2023. júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Köszönöm az értelmes hozzászólást.
2023. júl. 16. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük az értelmes kérdést. Tényleg nincs még elég belőle az oldalon.
2023. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!