Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen egyedül külföldiként?

Munkahelyen egyedül külföldiként?

Figyelt kérdés

Nem tudom én vagy a kollégáim látjuk rosszul a helyzetet.

Van egy külföldi nálunk. Nem beszél magyarul. Mindenki más magyar. Vele angolul kommunikálunk.

Munka alatt kb mindenki magyarul beszél, mindent, a külföldi kolléga ebből természetesen egy kukkot sem ért. Én igyekszem vele angolul beszélgetni illetve a munkával kapcsolatos dolgokat a tudtára adni. Ezt más csak elvétve teszi meg. Amúgy jó srác.

Ami a lényeg, idővel elkezdett sszarrnni a munkába mert senki nem foglalkozott vele, és sajnos én egyedül kevés vagyok hogy elősegítsem a beilleszkedését. Mindeközben a vezetés pedig folyton panaszkodik hogy a srác nem teszi oda magát eléggé munka közben. Véleményem szerint ez azonban éppen annak köszönhető hogy nem foglalkoznak vele, mert ugyanis eleinte jónak tűnt, szerette is csinálni a munkát, de ahogy látta hogy le sem sz*rják, úgy volt vele akkor őt sem érdekli az egész, csak a minimumot teljesíti.

Szerintem megelőzhető lett volna bármiféle nézeteltérés azzal ha többet kommunikálnak vele a többiek is angolul, ahelyett hogy kirekesztik mert nem magyar.

Mi a véleményetek? Én gondolom túl vagy a többiek hibáztak?


2023. júl. 17. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

En veled ertek egyet.

Hasonlo beallitottsagu vagyok, altalaban en karolom fel az ujakat, mert emlekszem, milyen ujnak es elveszettnek lenni.

Ha mindenki beszel angolul, akkor akar az is lehetne a munkahelyi nyelv, s akkor senki nem erzi kirekesztve magat.

2023. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg mindenkinek jobb lehha ha olyan helyre menne, ahol tobb az o fajtaja
2023. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értem, ha elmegyek egy országba dolgozni, akkor vagy alap, hogy gőzerővel tanulom a helyi nyelvet, vagy nem durcizok be, ha a galád helyieknek van képe az anyanyelvüket beszélni.

melóban lustálkodni meg minden körülmények között gyerekes és töketlen dolog, főleg ha az rá az indoklás, hogy de senki nem barátkozott velem ebédszüneteben, ezért most hisztirohamot kapok, mint első osztályban.

2023. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3. Azt nem írtam hogy külföldön vagyunk. Itt kialakult egy magyar közösség, ahova jött a más nemzetből való srác.
2023. júl. 17. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Akkor viszont ti vagytok a bunkòk. Én is külföldön élek és dolgozok. Nálunk benne van a "házirendben", hogy ha olyan van közöttünk, aki nem érti a nyelvet, akkor a közös nyelvet kell használni. Vagyis, nektek Kell angolul beszélni egymãssal is.
2023. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

#5

Hát ez nem egészen van így.

Én pl. olaszul anyanyelvi szinten, németül középfokon beszélek. Az angol rajtam kívülálló okok miatt eddig kimaradt, bár tervezem.

Ha mondjuk Olaszországban vagy Németországban dolgoznék és összejönne egy magyar brigád, ahova bekerülne egy kínai, akkor ő bizony kimaradna az én beszélgetéseimből.


Kérdező!

Hiba volt a "kínait" közétek tenni, részéről meg felróható a slampos munkavégzés. Ha olyan lenne a beosztása, hogy egyedül ül egy irodában, akkor is tisztességgel kellene elvégeznie a munkáját.

2023. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Mi tartja vissza ezt a külföldit, hogy ő kezdeményezzen beszélgetést angolul? Már amennyiben mindenki ért nálatok angolul.
2023. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyi.

Elso vagyok, en is kulfoldon elek, nem beszelek munkahelyen magyarul, mondjuk eddig csak egyetlen egyszer volt magyar kollegam.

Egyszer viszont bekerultem egy lengyel brigadba, ahol nem voltak hajlandoak angolul megszolalni, mivel a supervisor is lengyel volt.

Egy csaj segitett forditgatni, de ritkan ereztem magam annyira nyomorultul, mint akkor.

Szerintem prosztosag olyan nyelven beszelni, amit nem mindenki ert meg. Konnyen ugy erezheti magat az ember, h o a topic.

Merre vagy? Uk?

2023. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ausztria
2023. júl. 17. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:

A kulfoldinek kellene olyan brigadban dolgozni ahol 1 nyelven kommunikal mindenki.


USA-ban a mexikoiak spanyolul beszelnek egymas kozt, akkor is ha tudnak angolul és ott van köztük egy amerikai is. Viszont ha az amerikainak akarnak mondani valamit akkor angolul beszélnek hozzá, ha csak társalognak egymás közt akkor nem foglalkoznak azzal hogy az amerikai is érti-e hogy ők mit mondanak. Én ha magyarként olyan brigádban dolgoznék ahol spanyolok vannak, akkor igyekeznek hogy megtanuljak spanyolul legalább annyira hogy megértsem őket. Viszont ha egyáltalán nem akarok spanyolul tanulni akkor olyan brigádot keresek ahol angolul beszélnek.

2023. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!