Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen egyedül külföldiként?

Munkahelyen egyedül külföldiként?

Figyelt kérdés

Nem tudom én vagy a kollégáim látjuk rosszul a helyzetet.

Van egy külföldi nálunk. Nem beszél magyarul. Mindenki más magyar. Vele angolul kommunikálunk.

Munka alatt kb mindenki magyarul beszél, mindent, a külföldi kolléga ebből természetesen egy kukkot sem ért. Én igyekszem vele angolul beszélgetni illetve a munkával kapcsolatos dolgokat a tudtára adni. Ezt más csak elvétve teszi meg. Amúgy jó srác.

Ami a lényeg, idővel elkezdett sszarrnni a munkába mert senki nem foglalkozott vele, és sajnos én egyedül kevés vagyok hogy elősegítsem a beilleszkedését. Mindeközben a vezetés pedig folyton panaszkodik hogy a srác nem teszi oda magát eléggé munka közben. Véleményem szerint ez azonban éppen annak köszönhető hogy nem foglalkoznak vele, mert ugyanis eleinte jónak tűnt, szerette is csinálni a munkát, de ahogy látta hogy le sem sz*rják, úgy volt vele akkor őt sem érdekli az egész, csak a minimumot teljesíti.

Szerintem megelőzhető lett volna bármiféle nézeteltérés azzal ha többet kommunikálnak vele a többiek is angolul, ahelyett hogy kirekesztik mert nem magyar.

Mi a véleményetek? Én gondolom túl vagy a többiek hibáztak?


2023. júl. 17. 12:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem olyan a munkahely, ahol elvárható, hogy magyarul beszéljen az illető, sztem ritka gáz, hogy annyi nincs a közösségben, hogyha egy társaságban vannak, akkor egy közös nyelven beszéljenek... még ha munkáról angolul megy a csevej, de a jópofizásnál, beszélgetésnél ki van zárva az illető, az is baromira demotiváló tud lenni, érthető, hogy ilyen helyzetben miért nem nyalja ki mindenki seggét az illető és miért nem tesz oda 150%-ot.
2023. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!