Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzba miket célszerű...

Önéletrajzba miket célszerű beleírni?

Figyelt kérdés

Pár általánosabb kérdésem van, ami most merült fel mikor elkezdtem csinosítani.


I.

Azt, hogy pl.: hova jártam általános iskolába a tanulmányok résznél, az fölösleges info nem? Gondolom evidens, hogy gimnázium és egyetem mellett jártam általános iskolába is?


II. Én oda írom minden munkahelyem mellé, hogy mettől meddig dolgoztam pontosan. Tehát vagyok jelenleg menedzser asszisztens 2022. októbertől 2023. augusztusig. Akkor így tüntetem fel hónaptól hónapig. Ez így jó? (épp a felmondásom töltöm, azért írtam, hogy augusztusig).


III. Budapestiként lakóhelynél beleírjam, hogy pontosan hanyadik kerület?

IV. Mennyire részletezzem, hogy az adott munkahelyen mik voltak a feladataim? Egy tapasztalt HR-es, úgy is tudja, hogy nagyjából milyen feladatot végeztem? Én azért szeretem részletezni, mert vannak ismerőseim akik nagyon monoton melókat csináltak kb 1-2 munkafolyamattal, és nem szeretném, ha általánosítás miatt ebbe a körbe esnék.


Viszont: túl hosszú szerintem az önéletrajz, ezért minél jobban rövidíteném.


Bármi hasznos tanácsot, amit gondoltok ne tartsatok magatokban, köszi!


2023. júl. 17. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1) felesleges

2) igen, a hónap a legjobb.

3) te dontod el, ha elony lehet igen ha hatrany akkor ne. Munkatipustol fugg

4) az adott pozi alá kisebben maximum 2 sor

2023. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Plusz tanács: legyen modern, színekkel, ikonokkal, akár ábrával (nekem pl a programozástudás van oszlopon bejelolve)
2023. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Általános iskolát felesleges beleírni


2. Ez így jó


3. Nem javasolnám a kerületet. Néhány HR-es rá van állva arra, hogy eldönti a jelentkező helyett, hogy túl messze van a munkahely a lakóhelytől.


4. Munkahely és pozíció. A feladataidra nem kell kitérni, ha érdekli őket, akkor az interjún elmeséled.

2023. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi, ezekkel a tanácsokkal így elég jól meg tudtam nyirbálni.

Már olyan hosszú volt, hogy én is untam olvasni.

De azért is mert én 4-5 pontot írtam minden munkakörömhöz, hogy pontosan mit csináltam, de igazából szóban is el tudom mondani, szóval fölös ragozni.

2023. júl. 17. 15:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az ugye megvan, hogy az egyik legfontosabb a CÉLIRÁNYOS önéletrajz, ami specifikusan a munkáltatóra van szabva!

Nem sablon duma kell!


Az általános iskola senkit se érdekel.


Írhatod úgy is, hogy csak hónapokat írsz, de ha épp felmondásba vagy, akkor azt tüntesd fel.


Kerületet nem írunk bele. Ez úgyis látszik az irányítószámból, meg a HR - es ekkor eldöntheti helyettünk, hogy nekünk jó - e az utazás.... ezt ne Ő mondja már meg!


A munkafeladatokat csak akkor részletezzük, hogy az adott pozíció szempontjából fontos lehet..........egy titkárnői állásnál senkit nem fog érdekelni a raktárosként megtanult leltározási ismereted.


Ugyanakkor ami fontos, azt írd le! Lehet, éppen ez a döntő!

Nem tudhatod, hogy aki dönt, az éppen milyen agymenés alapján választja ki a "legmegfelelőbbet".

2023. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ugyan ez nem volt kérdés, de szerintem ez formailag gyönyörű CV. Ha wordben megvan, rakd át pdf-be, mert más gépen/ tableten/ telefonon megnyitva a sok beillesztett mindenféle össze-vissza csúszkál és olvashatatlan lesz.

1. Ezt én csak akkor írtam bele, mikor nagyon nem volt mit írnom, mert nulla tapasztalatom és egy középiskolám volt.

2. Tökéletes. Én napot is odaírtam, na az már túlzás.

3. Lényegtelen. Ha azt írod Budapest, vagy a pontos címedet, nem jelent semmit.

4. Odaírhatod felsorolás szinten, hogy "főbb feladatok:", és 3-4-et felsorolsz. Vagy csak annyit hogy -mondok egy random példát- " XY helyen irodai adminisztrátor, a beszerzési részlegen"

Rövidíteni úgy tudsz, hogy csak a releváns infókat írod le. Csak a munkához szükséges tapasztalatok, iskolai végzettségek és képességek, mondjuk az hogy van jogsid nem számít egy ügyfélszolgálatos munkánál, és egyéni vélemény, lehet rosszul tudom, de én sehol nem írtam még olyat hogy "hobbijaim", senkit nem érdekel.

2023. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


6-os, ez nagyon király, köszi a videót, megcsinálom az enyémet is ez alapján, úgy is ráérek!


Hátha nagyobb sikerem lesz, hogy nem ilyen szürke a CV-m, mint most!

2023. júl. 17. 17:00
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát csak nem FORMAILAG GYÖNYÖRŰ CV - t keresik, hanem a releváns tapasztalatot.


És azon belül is csak azt, aki el is tudja adni magát a releváns tapasztalat mellett....

2023. júl. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
angolul a skills-t itt magyar önéletrajzban készségek lehet a megfelelő megnevezés átfordítani?
2023. júl. 17. 18:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyjából igen...amit ők skills-nek hívnak, az nálunk nemes egyszerűen : készségek.
2023. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!