Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerepeltessem az...

Hogyan szerepeltessem az önéletrajzomban az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Közel harminc éve dolgozom, és ezalatt az idő alatt többször váltottam. A leghosszabb idő 4 év volt, a legrövidebb valamivel több, mint 1 év, amit egy munkahelyen eltöltöttem alkalmazottként.


Minden alkalmazottként eltöltött munkám valamilyen műszaki területhez kötődött; értékesítést vagy projektek koordinálását végeztem.

Minden munkahelyemen más-más termékkörrel dolgoztam, de lényegében ugyanazt csináltam.

Ügyfélkört építettem, szaktanácsadást végeztem, felmértem, ajánlatokat készítettem, szerződéseket kötöttem és a megrendelt munkák teljesítését menedzseltem.



A problémám az alábbiakkal van.

Voltak olyan időszakok az életemben, amikor nem volt állásom és ilyenkor a családi vállalkozásunkban voltam bejelentve. Kötelezően, mert én voltam a beltag.

A cégnek voltak olyan időszakai ilyenkor, amikor jól prosperált, de voltak olyan időszakai is, amikor éppen csak megtermeltem a bejelentésem miatti járulékokat, és a béremre már nem igen futotta.


Volt, amikor a cégben hasonló munkát végeztem, mint a korábbi munkahelyeimen. Illetve olyan időszak is volt, amikor teljesen mást, vagy mást is.

A cégben töltött időszakok kb. kétszer 4 évet ölelnek át.


Kérdéseim:

- Fel kell-e tüntetni az önéletrajzban ezeket a saját vállalkozásban -gyakorlatilag kényszerből- eltöltött időszakokat?

- Hogyan célszerű feltüntetni?



#önéletrajz #szakmai önéletrajz #vállalkozói múlt szerepeltetése #mit-hogyan célszerű beírni vagy kihagyni
2019. febr. 21. 13:57
 1/3 TappancsMancs ***** válasza:
Írd oda a szakmai felsorolás elejére (külön dátum nélkül), hogy az álláskeresések idejében a családi vállalkozásban dolgoztál ideiglenesen. Más meg a tartalékaiból él, megint más évekig háztartásbeli és ilyenek. Teljesen okés ez a családi vállalkozás, lehetett volna alkalmi munka is. Szerintem jobb ha nem szakítod meg több helyen is ezzel, de az is megfelelne. Ez nem ciki, hanem élelmességet mutat.
2019. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek, külön írd ki, hogy milyen készségeket használtál, tanultál, fejlesztettél ott. Hogy bért mennyit kaptál érte, nem lényeg, interjún se beszélj róla. Plusz pont lesz, hogy tevékeny voltál, hidd el.
2019. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. febr. 25. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!