Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki igényes a munkájára,...

Aki igényes a munkájára, ésszerű keretek közt utánajár mit hogyan kell csinálni, kérdez a többiektől illetve utánaolvas azt kinézik butának tarja a többi kolléga?

Figyelt kérdés
Egy nagy cégnél dolgozom irodistaként. Cégen belül már eléggé jól átlátom a munkafolyamatokat és a más osztályokat, így pl. csoportvezetőmnek is tudok a kérdéseire válaszolni. Az vettem észre, hogy aki észszerű keretek közt kérdez, azt kinézik és butának, alkalmatlannak tartják. Itt most ne tévesszük azzal, hogy valaki 134-re is megkérdezi ugyanazt, hogyan kell csinálni. Az vettem észre, hogy másik saját kútfőből dolgozik, amiről nem tudok az is nem létezik el alapján elkészül egy felületes munka pl. hiányos rossz adminisztráció. Inkább nem egyeztet a társosztályokkal, mert az ciki lenne, presztízs kérdést csinál az egészből, a jó hírnévére vigyáz.

2023. júl. 17. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanezt tapasztaltam. MÁSODIK napon, amiért kihagytam egy fontos dolgot, szóltam hogy gyere légyszi mert ez még nem megy egyedül, és nem "talpraesett önálló" voltam, hanem be akartam normálisan tanulni (amihez persze nem volt partner senki), szóltak hogy keressek egy könnyebb helyet, erre nem vagyok alkalmas. Persze 5 munkahelyemből 2 is ilyen volt. Automatikus elvárás hogy mindent egy (max 2) elmondás -MÉG CSAK NEM IS MEGMUTATÁS- után perfektül, magadtól tudj, és csináld pont akkor amikor kell, beleillesztve a napi rutinba amit természetesen már első nap után át kell látnod. Hányinger ez a magyar munkahelyi kultúra, pláne hogy mindezt szharér-hugyér csinálod, mert bónusznak számít a "bejelentett munkahely". Okádok, és amint elvégzem az egyetemet, megyek amerre látok. Sehol nincs kolbászból a kerítés, de itthon szögesdrótból van...
2023. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyetem utáni élet is ilyen, csak más tálalásba. Ha arra vártam volna, hogy más tanítson be, hát arra várhattam volna. Megmutatták a nagyon alap dolgokat ide-oda kattints azt csá, dolgozz ahogy tudsz.
2023. júl. 17. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tahók. Ha meg nem kérdezel és nem tudod, akkor az a baj.
2023. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy is-is dolog.


Egyik oldalról vannak akik tényleg csak minimumot teszik a munkába, kinézik azt aki nem ilyen. Persze ha előléptetik akkor jönnek a hangok, hogy benyalta magát, véletlenül sem arról van szó, hogy jobban építi a kapcsolatait és tanul.


Másik oldalról sajnos vannak munkahelyek, ahol zéró fejlődési lehetőség van. Elején hajtanak az emberek, aztán rájönnek, hogy itt tök felesleges, mert se pénzt nem kap többet, se semmi, a munkát rásózzák ugyanúgy, de ha bármi van repül a cégtől. Nyilván ilyenkor kicsit szánakozva nézik azt aki még elhiszi a maszlagot amit elé tesznek.

2023. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En is ilyen vagyok, szeretek mindent tudni, ami az onallo munkavegzesemhez szukseges.

Engem fontoskodonak szoktak tartani, bossy-nak.

De nem izgat.

En inkabb azokat nezem butanak, aki csak les ki a fejebol, s meg egy kerdest sem tud feltenni.

2023. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk ari.kollega jött. Nem is terhelt nem mászott a képembe se es neki is voltak jó meglatasai ötletei es kapásbol oda vissza segitettuk egymást, csapatmunka lett az egész és nem az hogy felvettek egy hot hülyét es en tanitsam be aztán en tartsam a hátam a hibái miatt.
2023. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen fontoskodónak és molyolósnak szokták tartani az embert..
2023. júl. 17. 17:48
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, mi rendszeresen kérdezünk egymástól és az az alap. Van erre külön teams csoportunk.
2023. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy agyilag azonos/közel azonos emberek veszik-e körül az illetőt, vagy olyanok, akiket inkább az utca nevelt, és szeretik mindenből kihúzni a hasznot a maguk javára...
2023. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen élményem, hogy első hetekben lehettem, elég összetett volt a feladatkör. Persze, hogy kérdeztem és volt, hogy a válasz egy flegma sóhaj kíséretében egy "ezt már mondtam" volt. Azt is láttam, hogy összekacsintottak meg kuncogtak, valahányszor kérdeztem. Most ez mire jó??? Én se vagyok egy életképtelen ember, sőt, de jobb lenne,ha nem kérdeznék és elrontanám ? Akkor meg az lenne a baj ...
2023. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!