Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan munkahely ahol...

Van olyan munkahely ahol megfizetik rendesen a szakmai gyakorlatot?

Figyelt kérdés

Egy alapszakos gazdálkodás és menedzsmentes hallgatóról egybefüggő 12 hét (heti 40 óra) szakmai gyakorlatról lenne szó.

Van olyan hely ahol ezt rendesen megfizetik? És nem csak a minimálbér 65%-át (ami kb 1000 ft-os órabér) adják? És persze úgy hogy előtte még nem dolgoztam ott (mert az érthető ha már ott dolgozik az ember egy ideje akkor ugyanazt a (jobb) fizetést kapja). Van ilyen hely? És ha igen akkor mi?



2023. júl. 24. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nincs. Gyakorlatért örüljön az ember ha valamennyit fizetnek. Sok helyen ingyen dolgozol.
2023. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltam több helyen szakmai gyakorlaton és egy fillért se kaptam:)
2023. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakornokként nem tudsz 100%os munkát nyújtani, miért várnál 100%os fizetést?
2023. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is hozzátartozik, hogy állományba voltam és ez alatt az idő alatt kaptam rendesen fizetést.

2-es válaszoló voltam.


Ha nincs munkahelyed akkor is örülni kell, hogy elvégezheted valahol a szakmai gyakorlatot.

2023. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is vagy ingyen dolgoztam gyakorlaton, vagy havi 10 ezret kaptam a heti 40 óráért.

Becsüld meg a gyakszahelyed;)

2023. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni mint a többiek, hogy gyakorlatért nem is szoktak pénzt adni.

Én étteremben voltam a kötelező egyetemi gyakorlaton 12 hetet. Emlékszem a tulaj adott nekem hetente 5 vagy 10 ezret. Eleinte nem is akartam elfogadni azt sem.

Kis családi vállalkozás volt, rendesek voltak.

2023. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy egyáltalán van hova menni gyakorlatra. Ingyen nem dolgoztathatnak sehol, ezért van ez a minimum pénz. Igazából diákként úgy számolnak, hogy nem kenyérre kell....
2023. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
A szakmai gyakorlat pont azért "szakmai gyakorlat", mert ingyen dolgozol, kvázi rabszolgaként. Jól megoldották ezt a tetű kormánnyal összefogva a munkáltatók, hogy hogyan szerezhetnek ingyen melóst.
2023. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkával érdemes próbálkozni.

Nekem volt egy heti 3 alkalmas diákmunkám és felvázoltam a főnöknek, hogy el kell tűnnöm pár hónapra szakmai gyakorlatra.

Azt mondta csak ezért ne tűnjek el, felvette sulival a kapcsolatot és lerendezték papírmunkát.

Ugyanazt csináltam mint előtte és le lett igazolva gyakorlatként.

Igaz, hogy egy rakat papírmunkát ki kellett hozzá tölteni.


Végzés utáni első munkahelyem is az maradt.

2023. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!