Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi tévő legyek...

Szerintetek mi tévő legyek saját magammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másodszakmás tanuló vagyok, 19 éves, fiú. Szeptemberben leszek 20. Három évvel ezelőtt befejeztem a szakközépiskolát amit ugye általános iskola után kezdtem el. Mezőgazdasági gépész szakmát tanultam ki, tehát ez a szakmám. Vizsga után 1 évig dolgoztam ebben a szakmában, nagyon szerettem, illetve szeretem. De már én sem tudom miért, egy hirtelen döntéssel azt hoztam, hogy én el szeretnék kezdeni egy másik szakmát is ki tanulni, ami felszolgáló/pincér. Elkezdtem a sulit, ami 3 éves. Ebből már az első 2 évet végigvittem, tehát szeptembertől már végzős leszek, illetve az lennék. Természetesen nekünk is van most is nyári gyakorlat, illetve év közbeni gyakorlat is. Havi nettó 81.000 forintot kapunk a gyakorlatra. Persze, lehet azt mondani, hogy egy tanulónak ez bőven elég. Persze, elég lehet az osztálytársaimnak akik 16-17 évesek, és úgymond nincs annyi "problémájuk" mint nekem lassan 20 évesen.. Azért szerintem nekem ennyi idősen több minden dolog van amire pénz kellene. Pl. Most megyek 1 hét múlva B kategóriából forgalmi vizsgára. Persze, ez már ki van fizetve, de utána autót is szeretnék venni, amit tankolnom kell, stb.. Ezzel az egésszel ez az egy bajom van csak. Nagyon gondolkoztam azon, hogy ott hagyom az iskolàt, hiszen már van egy szakmám, és inkább elkezdek abban dolgozni, rendes havi bérért. De akkor is felmerül bennem az, hogy ha már ebből a szakmából 2 évet végig vittem, akkor ne az utolsót hagyjam már ott... És ez teljesen igaz, miért hagynám ott az utolsó évben? De mégis csak pénzre lenne szükségem, és azért egy év mégis nagyon sok idő, és akkor is havi 81.000 forinton kellene osztozkodnom magamnak.. Persze, szüleimmel élek, de számomra akkor is kevés ez az összeg. Nem

mellesleg a gyakorlati helyen ahol szerződésben vagyok, ott rajtam kívül kb. 5-6 tanuló van akik 16-17 évesek, mégis tőlem várnak el nagyon sok mindent.. Egy héten 6 napot dolgozok most nyáron is ott, konkrétan sokkal de sokkal több mindent csinálok én ott diákként mint egy rendes dolgozó. Míg én a teraszon, bent foglalkozom a vendégekkel, addig a dolgozók beszélgetnek egymással.. És ebben az egészben az a zavaró, hogy én kemény 81.000 forintot kapok, míg ők 4x - 5x annyit..:) Oké, hogy diákként vagyok ott, de akkor úgy is tekintsenek rám.. De érdekes, a többi diáktól nem várnak el ilyeneket. Azt meg mellékesen mondom, hogy amiért diákként vagyok ott, úgy beszélnek velem mintha valami cselédnek lennék ott a kolegáknak... Én már egyáltalán nem bírom ezt, én nagyon nem akarok már ezt.. Rendes bért szeretnék keresni



2023. júl. 28. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehogy már egy autó fontosabb legyen mint az h meglegyen a szakma amibe eddig is energiát pénzt tettél.


És mi lesz ha meglesz az autó?? - előrébb leszel??


Amikor jelentkeztél tudtad h lesz gyakorlat..próbálj jobb helyet keresni.

2023. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!