Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jeleznétek a főnökötöknek,...

Jeleznétek a főnökötöknek, hogy ha így megy tovább, fel fogtok mondani?

Figyelt kérdés

Alapvetően a munkahelyemet és a munkámat szeretem, de van pár kolléga, akik csak a fekáliát kavarják. Mindenkire panaszkodnak a főnökségnek meg más részlegeknek (mondvacsinált indokkal), direkt kiiratják magukat orvossal, ha sok a munka, stb. Ismeritek ezt a fajtát, biztos vagyok benne.

A gond az, hogy a főnökünk elég vállvonogatós, nehezen viseli a stresszt (nem főnökalapanyag), és ha ilyenek vannak, akkor dühöng, ventel egy sort nekünk, normálisabbaknak, aztán minden megy tovább mint előtte.

Ezek a kollégák azonban egyre pofátlanabbak, minden normális munkahely már felmondott volna nekik, jól sem dolgoznak, csak régóta vannak itt. Emiatt én meg egy másik kolléga, akivel jóban vagyok, a felmondást tervezzük.

Érdemes lehet jelezni a főnöknek, hogy még most megpróbálhatna tenni valamit, mielőtt mi lelépünk? Vagy nincs értelme? Ti mit tennétek?



2023. júl. 30. 09:41
A kérdező szavazást indított:
Jelezném
Nem szólnék, csak felmondanék
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek, kíváncsi vagyok a véleményekre. Ami nekem még felmerült, hogy rengeteget költöttem a munkámra az évek alatt, de mikor 1000 Ft-os tételben kellett volna “jutalmazni”, az gondot okozott volna. Ilyenkor felmerül az emberben, hogy mire költött eddig, kinek az érdekeit szolgálta, ha soha nem láthatja a munkája eredményét?
2023. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszer jelezném neki, többször nem.
2023. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Jelezném a főnöknek, bár “csak” emiatt biztos nem mondanék fel!
2023. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi miatt nem mondtál föl eddig, van valami nagyon vonzó ott? Jó fizetés, lokáció, csak ehhez értesz, társaság? Vagy konfliktuskerülés, kényelem, megalkuvás?
2023. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a fönök mutatkozik meg a csapatban is.

Nalunk speciel rühellik a kibeszelest es ha vki nem segit a masiknak.

Erdekesmódon összetarto együttműködő csapat van es nem a fúrások.

Hanem versenyeznek azon ki mit vállal magára.

Szégyen az ha vki ki akarja magát huzni.


Ezt mind a fonok érte el.

2023. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4, A lokáció (pár perc sétára lakok), a fizu, és az, hogy hagyják és támogatják az önálló munkavégzést, illetve nagyon rugalmas az időbeosztás, és simán kisakkozza a főnök meg a HR a plusz szabadnapokat, szabadságnapokat, stb. Szóval elég sok pozitív dolog van sajnos-nemsajnos.


5, igazad van, a főnök hagyta ide fajulni a helyzetet, mert ezek a rinyálós kollégák befogták a szájukat, ha megkapták, amit akartak, és a főnök nem konfroltálódott velük, inkább csak kedvezett nekik sokszor (akár más kárára), hogy végre csöndben maradjanak. Csak aztán mindig egyre többet és többet akartak, és már ha nem kapják meg akkor az a baj. Szóval igen, ezért is dilemma nekem, hogy van-e értelme szót emelni, ha maga a főnök nemtörődömsége vezetett idáig is.

2023. júl. 30. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:
5: hát akkor csak te tudod a saját mérleged megvonni.
2023. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy csapat kozosseg egyuttmukodik, vagy ellenkezőleg nem müködik együtt, ott mindig a gyökereknél (a vezetönél)keresendő az ok.
2023. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire össze van kuszálva a dolog bármit mondasz a főnöknek attól csak rosszabb lesz. Egyszerűen ki kell lúgozni a céget vagyis teljesen lecserélni az egész brigádot. Vagyis neked is lépned kell.
2023. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!