Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feljelenthetnek rágalmazásért?

Feljelenthetnek rágalmazásért?

Figyelt kérdés
Ha egy munkahelyen kirúgnak egy átlátszó indokkal, valójában pedig azért, mert több sérelem ért ott engem korábban, ami ellen a vezetőm nem tett semmit és inkább kirúgatott engem, majd én ezt utólag pár héttel később megírom levélben a magasabb szintű vezetőségnek ezért feljelenthet a vezető, akiről írok? (még ha a nevét le sem írom,csak utalok a személyére)
2023. aug. 1. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valós és jogos, akkor szerintem nem. (Nem vagyok jogász)


Jó hírnév megsértése is akkor állna fenn, ha valótlanságot állítasz. (Szintúgy, én úgy tudom.)

2023. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, viszont ki dönti el mi igaz?

Ha pl arról írok, hogy zárt ajtók mögött csúnyán beszélt velem ok nélkül, amire nincs tanúm viszont igaz pedig akkor ugyan?

2023. aug. 1. 22:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok jogász, szóvl én ezt javaslom, hogy olvasd el [link]
2023. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2023. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem ez a hülye vagyok. Ismerem ezt a kerdezot, de semmi közöm hozzá, kár volt a gőzért
2023. aug. 2. 11:18
 6/9 A kérdező kommentje:

Semmi ilyenről nincs szó, amit ez a kérdező írt.

Nagy vonalakban csak annyi, hogy egy kollega velem többször alpárian beszélt, erre tanuk is vannak, ok nélkül, utáltam már miatta a légkört is, ezt jeleztem a főnökömnek, akinek ez a kollega a cimborája sajnos, így az lett a vége, hogy a főnököm még zárt ajtók közt engem ugatott le csúnyán, hogy ne merjek itt pattogni, majd rá 1 hónapra érdekes ki is rúgtak. És én ezt most megírtam, szó szerint, a nagyobb vezetőknek, ha van ertelme ha nincs, csak remélem még ezek után nem nekem lehet bajom.

2023. aug. 2. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Ne állíts olyat, amit nem tudsz bizonyítani. Két egymásnak ellentmondó állítást fog mindkét fél felhozni, amit semmi nem erősít meg. Te azt mondod csúnyán beszéltek, ők meg azt hogy nem = nem lehet mit kezdeni vele, és nem is fognak.

Mit szeretnél elérni vele? Legrosszabb esetben is kap egy szóbeli figyelmeztetést, hogy ne beszéljen csúnyán másokkal, és megy minden tovább. Kicsinyes bosszú egy ilyen árulkodás, nulla eredménnyel. Rólad is lesz majd egy vélemény, hogy kínodban ilyenekkel próbálkozol be.

2023. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmit nem akarok elérni vele alapvetően, es marhara nem erdekel mit gondolnak amúgy..
2023. aug. 2. 11:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van róluk velemenyem, szóval nem erdekel mit gondolnak.
2023. aug. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!