Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi számít pontosan rágalmazásn...

Mi számít pontosan rágalmazásnak (híresztelésnek)? Feljelenthetek rágalmazót, ha nem én vagyok a sértett fél?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk Internetes oldalon (pl. facebook, youtube) látok egy kommentet, amely rágalmaz egy közszereplőt (polgármestert,színészt,énekest stb.), akkor azt én magam is feljelenthetem. Vagy csak az a közszereplő tehet feljelentést, akit rágalmaztak?

Illetve mi számít pontosan rágalmazásnak? Az mondjuk rágalmazás, ha 'A" személy egy 'B" személytől hallott becsület csorbítására alkalmas tényt továbbad(híresztel) egy közösségi oldalon, de hozzáteszi, hogy ezt a 'B" személyt nem tartja hiteles forrásnak(sőt kifejezetten megbízhatatlannak tartja), magát a tényt sem hiszi el. Ilyenkor mi van? Most ez rágalmazás vagy sem? Elsőéves jogászhallgató vagyok és ezen vitázunk néhány évfolyamtársammal, de nem nagyon tudunk dűlőre jutni.


2017. dec. 24. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csakis a rágalmazott fél tehet feljelentést hitelrontásért. Mindenki csak a saját személyiségi jogaiban esett csorbákkal vonulhat hivatalos szervhez panaszt tenni.
2017. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Az viszont már qrvára más kérdés, hogy a rendőrség ezt lekakkantja magasról.
2017. dec. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rágalmazás magánvádas, csak a rágalmazott, vagyis a sértett tehet feljelentést. Nem vagy te elsőéves joghallgató, ha nem vagy tisztában az alapfogalmakkal sem.
2017. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy te joghallgató 😂😂

Akkor ezt már régen tudnod kéne.

Rágalmaztál valakit, mert nem bírtál parancsolni a kèpednek , irkáltál baromságokat és most meg félsz a következményektől 😂😂

2022. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!