Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket nem zavarna, ha csak...

Titeket nem zavarna, ha csak tegeződni lehetne a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte, hogy a munkahelyén tilos a magázódás, szószerint rá is szólnak miatta, de mivel még csak 22 éves fura neki idősebbekkel is tegeződni. Az én munkahelyemen be kell tartani az etikettet és mindig napszaknak megfelelően illetve udvariasan kell köszönni, mivel ezt szoktam meg nem is biztos, hogy menne másképp. Belegondoltam és fura lenne a tegeződés, nálunk családon belül is gyakori a magázódás pl.nagyszüleimet a szüleim sem tegezik és nekem sem szabad az idősebb rokonokat. Nektek erről mi a véleményetek? Egyébként ez teljesen normális, hogy egy munkahely ilyesmit szabályozni próbál?
2023. aug. 5. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem, nálunk is mindenki tegeződik, kb 22 és 60 közt szóródunk
2023. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
88%
Szerintem is természetes a tegeződés. Ehhez szoktam, mindenhol tegeződtek, még a magas beosztásban lévőkkel is..
2023. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem a magázás zavarna.
2023. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

15 éve dolgoztam az első munkahelyemen, egy multiban. Engem nagyon zavart, mert az egyetemről kikerülve, ahol minden tanár magázott minket, nagyon fua volt a 60 éves vezérigazgatót tegezni, de alkalmazkodtam.

Most már azon csodálkoznék, ha egy munkahelyen nem ez lenne az alap.

2023. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mi is tegeződtünk, korra és nemre való tekintet nélkül.
2023. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk is mindenki tegez mindenkit, korra, nemre , pozícióra való tekintet nélkül. Eddig minden munkahelyemen így volt. Bár nagyon fiatalon lehet, hogy furcsa, de gyorsan meg lehet szokni.
2023. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hat en a hr-sekkel meg a vezerigazgatoval nem tegezodnek
2023. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

"Hat en a hr-sekkel meg a vezerigazgatoval nem tegezodnek"

Nincs választási lehetőséged. Vagyis van, nem kell ott dolgozni. Ha nem vagy hajlandó a vállalati kultúrához alkalmazkodni, még a próbaidő alatt elküldenek.

2023. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván már régen nyugdíjas az a korosztály, akit nem lehet tegezni. A többieket bátran!
2023. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem zavar, eddig mindig olyan helyen dolgoztam ahol tegeződés az alapfelállás.

Amikor valaki magázódásra vált akkor már tudni, hogy gond lesz.

Olyankor vagy feljelenti vagy bepereli a másikat.

Például, hogy a nyitott ablak miatt huzatot kapott ezért azt aki kinyitotta testi sértésért feljelentette a rendőrségen.

2023. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!