Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha a munkáltat...

Rayfe kérdése:

Mit lehet tenni ha a munkáltató az elmúlt 4-5 hónapban, nem hajlandó szabadságot kiadni?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő, egy effektív elég kis cégről van szó kb 300 alkalmazott. 2023. Áprilisa óta, nemhogy engem, de szinte senkit nem engednek el szabadságra, ((irodisták persze kivéve) (a februári gyűlés szerint, annyira jól állunk, hogy már a decemberi alkatrészek darabszámánál tartunk)). De valamiért Április óta kb 20 ember tudott elmenni szabadságra, 2-3 napra, és azt is csak kellő indokkal (meghalt a nagymamám...) Amit tudunk ugye, hogy a Munka Törvénykönyve kimondja, hogy "kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok miatt a munkáltató megtagadhatja a munkavállaló szabadságra vonatkozó kérését. Ilyen jogszerű indok lehet például, ha a cég húsz alkalmazottjából tizenöten egyszerre szeretnének szabadságra menni és a hirtelen magas létszámhiány veszélyeztetné vagy akadályoztatná a cég működését...." de mégis a nyári 2 hetes leállást is megvonták, minden dolgozótól, illetve van akinél eltolták későbbi időre, van aki ki sem kapta. Ami igaz, hogy nagymértékben megemelkedett a felmondások száma, 4 hónap alatt 81 ember, köztük jelenleg töltöm én is a 30 napos felmondási időmet, és a felmondásom napján, közöltem, hogy szeretném, ha szíveskednének az időarányosan járó fennmaradó 9 nap szabadságomat kiadni, főleg, hogy ebben az évben 3x voltam csak szabadságon, táppénzen pedig csak az elmúlt másfél hónapban 3 hetet (de az egézségügyi problémák miatt, amit szerintem az itt lévő munkahelyen felgyülemlett idegeskedés, és stressz is kihozott mindegy...), meg természetesen a szokásos, egy hétre ki van írva mondjuk 6 darabszám, én napi 3-at tudok abból a termékből csinálni maximum, és azt is néha vért izzadva, hozzáteszem EGY!! ilyen termék alapára 2966 Euró jelenleg(és ennek EGY Termék árának kb a 25%-át kapom nettóban), és a 6 helyett csináljak minden nap 3-at, hozzáteszem van olyan részleg ahol már 2 hónapja, folyamatos a szombat és vasárnap is.

Nyilvánvaló és logikus válasz lenne, hogy minek foglalkozok már vele, ha úgy is felmondtam, és hagyjam abba az igazságosztást. Oké ez egy racinális válasz lenne, és igaza van annak, aki ezt mondja nekem!! De majdnem 2 év ott töltött idő után, és az elmúlt hónapok, hát sajnos vagy nem de kialakult problémái miatt, amit a fent soroltaknak köszönhetek, nem kis mértékben megváltozott az életem, és nem a jó irányba, ez engem kifejezetten hát felb@sz.



2023. aug. 13. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:
52%
Beírod a szabit és amikorra kiirod akk nem mész be, ez ennyi. Oldja meg vagy dolgozzon a főnök. Amúgy is tudod ki dolgozna ilyen cégnél!
2023. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!