Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkáltatótól nem lenne...

Egy munkáltatótól nem lenne elvárható, hogy tudjon munkát adni rendesen a munkavállalóinak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ne fogyjon el a munka mondjuk műszak felénél vagy az utolsó 1-2 órára, hanem lehessen rendesen végigdolgozni a munkaidőt, ne legyen olyan hogy unatkozni kell a munkahelyen, vagy hogy még a műszakvezető is alig tudja kitalálni hogy az adott munkavállaló mit csináljon most, hogy elfogyott a munkája. Nem lenne elvárható a munkáltatótól, hogy rendesen el tudja látni a dolgozókat munkával?
2023. aug. 14. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizeti az üresjáratot akkor nem mindegy? Beszélgessetek vagy bagózzatok.
2023. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általánosságban véve a munkaidő (a nyugati világban) úgy van kitalálva, hogy senki nem feltételezi azt a munkavállalóról, hogy az egész munkaidő minden percét végigrobotolja.Vannak ütesjáratok, ahol lehet lazábban dolgozni, ráérősen.Ez direkt így van kitalálva.Erről már olvastam valami kutatást is, hogy egy átlag munkavállaló kb 1,5 órát tölt ilyen lötyögéssel a munkaidejéből.

Persze, vannak nehezebb időszakok is, de úgy alapvetően ezzel kiegyenlítődik.

2023. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Részemről inkább az az elvárható, hogy ha nem tud munkát adni, munkadíjat vagy állásidőt fizessen.
2023. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De igen, csak akkor meg sírnál, hogy egy nehezebb napon nem végzel, vagy éppen nincs időd pihenni, lábad lógatni, sokat várnak el kevés pénzért stb. Vagy éppen kib/sznának, mert a többiek is el tudják végezni nélküled
2023. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszférában vagyok irodai meló, 8órás naponta. Ha fél-1 óra munka jut /nap akkor az egy húzós nap volt.

Zsinórban vannak napok amikor SEMMIT de 1 percet nem kell dolgozni. De ott kell hereverét játszani napi 8 órában a semmiért...


KInek jó ez nem tudom.

És nem, napi 8 órát dekkolni a semmiért nem álomállás hanem pokol.

2023. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!