Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire korrekt? Illetve mennyire törvénytelen amit a gyakorlati helyem csinált?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődik, hogy idén Július 1-én szerződést kötöttem egy kisebb étteremmel, hogy a kötelező nyári gyakorlatomat amit az iskola elvár, letölthessem náluk. (Felszolgálónak tanulok, 20 éves vagyok.) Július 1-én már dolgoztam is, elkezdtem letölteni az időt. A szerződésből ami meg lett írva, én egyet sem kaptam. Semmi papírt, semmit nem kaptam, hogy én velük tanulói munkaszerződést kötöttem volna. Nekünk diákoknak, havi nettó 81.500 forint a bérünk. Most augusztus elején ütötte meg a fejem, hogy nem kaptam meg a 81.000 forintot, hanem csak 62.000-et. Be telefonáltam, hogy mégis mi történt, mi a hiba... Ekkor kiderült, hogy az én szerződésem Július 10-től szól, miközben Július 1-től 10-ig már 8 napot le is dolgoztam. De a "legjobb" az egészben az az, hogy velem még csak jelenléti ívet sem töltettek ki, szóval azt sem értem, hogy a béremet mi alapján számolták ki. Miközben ugyan itt lévő tanulóval meg töltettek ki jelenlétit. Szóval igazság szerint már le van töltve a gyakorlatom, meg van csinálva, de mivel a szerződésem "rosszul" lett "véletlen" megírva, így most elvárják, hogy a következő 4-5 napban napi 10+ órában menjek dolgozni, hogy meglegyen a ledolgozott órám, mikor már meg van. Én pedig nem nagyon akarnék menni, mert közben dolgozok máshol mellette így nyáron, plussz a családban is rengeteg munka van jelenleg. Szerintetek mit csináljak? Gondolkozok rajta, hogy holnap bemegyek és ezt az egészet megbeszélem velük, ha egyáltalán lehet..

2023. aug. 14. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
De szemetek
2023. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem korrekt, hazai vállalkozói színvonal :( Egyáltalán nem írtál alá semmilyen szerződést?
2023. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Jah ez jó tanulópénz, ilyen a hazai vállalkozások főleg vendéglátás
2023. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes Kormányhivatal munkavédelmi és Munkaügyi Osztályán tudsz bejelentést tenni.
2023. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenképp próbálj meg beszélni velük, és határozottan kérd el a te példányodat a szerződésből. Ha ez nem vezet eredményre, akkor 4. válaszoló írta, mit tudsz tenni. (És ha megengedsz egy személyes véleményt, tedd is meg, mert ilyen súlyos visszaéléseket valahogy meg kellene előzni.)
2023. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudsz bizonyítani semmit.

Szembejött a magyar valóság.

Isten hozott az életben! - Sajnálom, hogy nem más hibájából tanultál.

(Amíg nincsen szerződés, be sem megyek... Ha azt mondják, holnap lesz, oké - de, ha nincsen holnap sem, akkor szevasz. Ez van. Üzletben nincsen barátság, sem bizalom.)

4-5

Se jelenléti se semmi. Mire alapozva tegyen bejelentést?

Az első munkahelyemen nekem is elhazudta az akkori állami Munkaügyi Hivatal az első hetemet. Na akkor hová fordulhattam volna? Csak nem a Munkaügyi Hivatalhoz?

Tanulópénz. Szembejött a diákkal a valóság.

2023. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
...és olcsón megúszta az első leckét.
2023. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, akkor annyiban kell hagyni, és kész, mert ez a magyar valóság? Nagyon produktív, előremutató hozzáállás, biztos megoldódik tőle bármi is.

Igenis jelenteni kell, képzeld el, nyernek munkavállalók munkaügyi pereket anélkül is, hogy a munkáltató lepapírozná a csalásait.

2023. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg idő és pénz, bizonyíték nélkül viszont nehéz lesz.

De jah annyit érhet vele hogy bejelenti legalább vmi nyoma van hogy a cég nem tiszta, és ha sokan teszik meg akkor lehet vmi idövel vagy elöbb utóbb

2023. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8

Amin nem tudsz változtatni, ahhoz alkalmazkodni kell. Ez van.

2023. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!