Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már az állásinterjún tolják a...

Már az állásinterjún tolják a képembe a törvénytelenségek sorát? Ez az új trend?

Figyelt kérdés

Állásinterjú ahol is nagy előzékenyen tájékoztattak hogy


- a munkaidő az 8 óra, de 2 vagy 4 órára leszek bejelentve

- de azt is csak 2 hónap után addig meg "megoldjuk " csak úgy

- a munkakör totál más lesz a valóságban mint ami a papíron

- majd X cég fog engem utasítani de papíron Y cég lesz a munkaadó

- szabadság az nem igazán van, így készüljek, nyáron elmehetek 1 hét fizetetlenre és ennyi

- ha beteg vagyok akkor idézem "rögtön el kell búcsúzzunk egymástól"

- és egyáltalán döntsek hamar de még ma, mert kell ám a helyem másnak! itt nincs idő szarakodásra, ide kérem tömegek jönnek (igen, ezt így előadva)


Na?


2022. márc. 31. 13:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Magyarország 2022

N

2022. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem új trend,nem 2 éve is ezzel találkoztam (multinál, szóval még az sincs, hogy kis cég akart spórolni)
2022. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Te az alapítványi iskolás vagy? Mert akkor tekintsd a válaszomat semmisnek. Ha nem, akkor örülj neki, hogy az interjún kiderültek ezek a dolgok. Én jártam már úgy, hogy a próbanapon mondták el a többiek. Lehet, hogy a munkaügyes még most emlékszik rám, mert igen mérgesen mondtam el neki a magamét.
2022. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Akinek nincs érdembeni tudása az csak csicska munkát fog kapni.
2022. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Mindezt egynapi bérért?
2022. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Ilyenkor kell azt mondani, hogy "most akkor elbúcsúzunk egymástól".
2022. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

90%, hogy biztiboynak jelentkeztél. Ott ez megy.

Ritka kivétel, hogy elmondták és ezt nem a gyakorlatban kellett megtapasztalnod.

2022. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

#1

Már 25 évvel ezelőtt kizárólagos svájci tulajdonú cégnél azt mondták nekem, hogy

- nem munkaidő van, hanem munkafeladat és

- aki el tud menni szabadságra 3 napon túl, az bebizonyítja önmagáról, hogy nincs szükség rá.


Mellesleg gazdasági vezetőnek jelentkeztem, szakirányú diplomával.

Szóval, engedd meg, hogy azt mondjam, ez nem magyar találmány!

Legfeljebb van az a pénz, amiért letolod saját torkodon a békát, ahogy én is tettem.

2022. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
8-as vagyok, azt lehagytam, hogy a "törvényesség érdekében" a szabit kiírták, csak éppen nem mehettél el és mivel kiírásra került, így ki sem lett fizetve.
2022. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Felvetted ahogy mondja?

Mert ez többszöri munkahelyi szabálysértés, ha szándékosan követik el, úgy hogy előre közlik is a dolgozóval, már bűncselekmény.

Sok cég szűnt már meg ilyen miatt, elég hozzá egy tökösebb dolgozó, azt bírósági per.

Nagyon sokszor az ilyen cégek csalják az adót, meg kitudja még milyen törvénytelenségeket csinálnak.

Sokszor az első bírósági feljelentésnél bebuknak mindent.

Csak az a baj kevés ember meri feljelenteni őket.

Én is felnyomtam egyszer egy ilyen céget, rendesen papírokkal beszélgetéssel alátámasztva.

Ebből azt lett hogy fél éves esetfeltárás utána NAV ment ki a tv-vel, egyik esti híradóban is benne voltak.

Iszonyat sokat kaptak a vezetőség tagjai, mind mind adócsalás, meg egyéb súlyos dolgok miatt.

2022. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!