Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetértetek azzal, hogy ha...

Egyetértetek azzal, hogy ha egy cég sikert szeretne elérni, akkor az első és legfontosabb az otthoni munkavégzés megszüntetése?

Figyelt kérdés
Elég sok bizonyíték van rá, hogy az irodai munkavégzés produktívabb, mint akik otthon lébecolnak.
2023. aug. 18. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod azt, hogy otthon lébecolnak?

Kolléganőm lánya annak idején sokat volt HO-ban, talán még most is. 9-17-ig csak meetingek voltak és délután 5-től fogott csak hozzá a saját munkájához estig, míg nem végzett. A csajnak marketing végzettsége van, meg nem tudom még mi, felső fogok beszél angolul. Multiknál dolgozik.


Szóval nem mindenki lógatja otthon a lábát HO-ban.

2023. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Linkelj már néhányat azok közül a bizonyíték közül, mert én pont ellenkező eredményű felmérésekről olvastam. Ahogy - meglepő módon - a rövidített, flexibilis, (tényleg) családbarát stb. munkaidőt biztosító cégek is pozitív változásokat tapasztalnak. Eddig többségében ahol bevezették pl. a 40 órásnál rövidebb munkahetet mindenhol megtartották, mert sikeres volt.


Én az irodában is el tudok úgy lébecolni 8 órát, hogy egy fillér GDP-t nem termelek. Nem ezen múlik.

2023. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
75%
Ez így baromság. Nálunk az elvárt teljesítmény a 99,5%. Ugyanúgy megcsináljuk otthonról is, mint irodából. Kovid után pont emiatt lett szinte teljesen választható, hogy ki honnan dolgozik, mert a teljesítményben semmi változást nem vettek észre. Ez a kérdés alapján azt jelenti, hogy mi vagy otthon is dolgozunk, vagy irodában is lébecolunk :D
2023. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az ilyesmi jellemzően elég sokadrangú dolog a sikeressé válásban.
2023. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Engem pl rögtön elveszítenének, és nem biztos, hogy könnyen lennék pótolható.
2023. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Ezt csak a sok irodatulaj nagyvállalkozó találta ki, miután a covid alatt kiderült, hogy rengeteg munka kiosztható homeofficeba és egyáltalán semmi sem indokolja ekkora mennyiségü irodakomplexum létezését. A szar főnökök, akik mikromenedzselnek mindent és nem elég nekik, ha valaki jól végzi a munkáját, mert mellette élősködni is akarnak rajtuk bekajálta és most ott tartunk hogy sok helyen úgy dolgozhatsz homeofficeban, ha közben mindenféle kémprogram nézi hogy mikor mennyit dolgozol, hova kattintasz stb. Agyhalál.
2023. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Akárki könnyedén pótolható, valószínűleg te is abba a hibába estél, hogy azt gondolod, nem tudnák könnyedén megoldani a pótlásod. Megközelítőleg sem vagy te annyira értékes, mint gondolod.
2023. aug. 18. 13:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hazugság.
2023. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem, nagyon nem. Tudod linkelni azokat a mérvadó kutatásokat, amik azt bizonyítják, hogy a home office 100% káros?

Munkakör és személyfüggő, ki hogyan hatékonyabb.

2023. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es: azért mert te könnyen pótolható vagy, ez nem mindenkire igaz. Vannak, akiket könnyen-gyorsan lehet pótolni, vannak, akiket nehezebben, ők általában jobb alkupozícióban is vannak. Engem a mostani munkakörömben viszonylag könnyen-gyorsan lehet pótolni, de 1,5-2 évvel ezelőtt olyan feladatkörök voltak a kezemben, helyettesítő nélkül, hogy szó nélkül elfogadták a nem túl szívbajos béremelési igényem (nálunk a home office nem kérdés, covid előtt is rugalmasan dolgoztunk), kaptam asszisztens és aztán a pozíció/munkaidő területén is tudtam tárgyalni. És még csak nem is valami különleges pozícióm van. Sokan vannak, akik az adott cégnek nagyon sok pénzben kerültek és nagyon sok pénzt hoznak, ezért van alkupozíciójuk, pl. a munkavégzés helyével kapcsolatban.
2023. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!