Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam meg neki úgy,...

Hogy mondjam meg neki úgy, hogy ne haragudjon meg rám?

Figyelt kérdés
Az egyik kolléganőm, akivel szinte csak én vagyok jóban, mert új és a miénk amúgy egy elég zárt közösség, dohányzik és a csikket nem a kukába dobja, hanem a földön hagyja. Ma szólt egy másik kollégám, hogy szóljak neki emiatt, mert mindenki összeszedi rajta kívül. Én nem dohányzom, csak ki szoktam kísérni addig, szóval nagyon nekem fel sem tűnt eddig, hogy mit csinál a csikkel. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hogyan vezessem elő a dolgot, úgy, hogy ne sértsem meg? Azt nem akarom mondani, hogy XY mondta. Ezen kívül ötlet? Köszönöm előre is!

2023. aug. 28. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Adj a kezébe egy hamutalat. Gizi légy szíves használd ezt, mert takarítók már többször szóltak a földön lévő csikkek miatt. Köszi.
2023. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha legközelebb kimentek és eldobja, megfkéred, hogy ne tegye. Mi olyan marha nehéz ebben?
2023. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Kollégád részéről elég gáz az, hogy nem képes a másik elé állni, hogy szóljon... főleg, hogy ez nem egy hatalmas kérés. Nem kell mondani a kolleginának, hogy "a Gyula kérte, hogy szóljak". Elég annyit udvariasan mondani, hogy "ne haragudj,de megtennéd hogy a csikkeket a szemetesbe dobod, mert itt nagyon fontos számunkra a tisztaság/rend" -vagy valami hasonló. Ha jóban vagy vele,nem lesz gond ☺️
2023. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Amit megállapítottam, hogy elég retardáltak vagytok mindannyian. Kollégátokat zavarja, de nem mer szólni, téged kér meg, de te sem mersz. Ezt már eleve nem értem. Miért nem merünk mondani valamit a másiknak?

A cigizős meg alapból bunkó, ha szétdobálja.

2023. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es, csak annyit írok Ausztria… Itt senki sem mond semmit a szemedbe! Sajnos én is eltanultam, bevallom utálok konfrontálódni!
2023. aug. 28. 13:14
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én meg annyit, hogy Ausztria, Svájc, Németország, Franciaország, Anglia. Ezekben az országokban éltem. Az ember mindenhol ember, mindenkivel lehet beszélgetni, megkérni dolgokra. Ha jóban vagytok, ahogy írod, akkor nyilván a nyelvi nehézség nem lehet kifogás.

De hosszútávon nagyon nehéz lesz az életed így. Sajnálom, hogy nincsenek eszközeid.

2023. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Azt is lehet, hogy hatalmas betűkkel írjátok ki a dohányzohelyen hogy kérjük a csikket a hamutartoba nyomni. Köszönjük.


És akkor senki nem konfrontalodik senkivel. Mi így szoktuk.

2023. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es ez nagyon jó ötlet!
2023. aug. 28. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

🙂🙂🙂 Örülök neki. Én megertem, hogy kerülöd az ütközést. Én simán szólok bárkinek bármiert, de első körben általában én is ilyen ártalmatlan trükkökkel szoktam próbálkozni..


Max ha nem jön be akkor viszont tényleg nagyra nyitom a számat. De én is jobban szeretem a békességet.

2023. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Én is a kiírásra szavazok első körben, amúgy írod, hogy nem szoktál vele kint maradni, mert te nem dohányzol, esetleg egyszer kint maradhatnál, és akkor ha látod, egyből tudod neki mondani. De lehet, hogy a kiírás elég lesz.
2023. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!