Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig nekem kell a...

Miért mindig nekem kell a hugommal lenni? Hogy mondjam meg úgy ezt anyukámnak hogy ne haragudjon meg?

Figyelt kérdés

Van barátom már egy fél éve és kezd komoly lenni. Több időt szeretnék már a barátommal lenni nem 1x egy héten találkozni..

Délelőtt szoktam én tanulni, délután a hugommal kell foglalkozni, tanulni estig és másra nincs időm.

Szüleim mind ketten dolgoznak 17-18ig. Van amikor hamarabb haza jönnek de akkor elmennek vásárolni.

2.os a hugom.

19 éves vagyok


2021. máj. 4. 22:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem mutatod be a szüleidnek a barátodat? Most nem azért, de úgy is tudsz rá "vigyázni", hogy ott van a barátod is. Illetve egy 8 évesnek már azért nem kell napi 24 órás figyelem. Azért egy 8 éves már nem hülye. Nem fogja megenni a mosókapszulát vagy domestost inni....
2021. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ezert nem vallalok gyermekeg nagy korkulonbseggel. Egyutterzek veled...en ugyanilyen helyzetben voltam. A szuleim nekem szultek testvert, koloncot....nem maguknak gyereket. En elmenekultem otthonrol, amint lehetett.
2021. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Mivel ingyen bébiszitter vagy nekik, mindenképpen meg fognak bántódni.
2021. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
egy másodikos gyerek felett nem kéne már ülni egyfolytában
2021. máj. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Jó de egyedül még nem lehet itthon.

A szüleim tudják hogy van barátom. De még nem találkoztak mert ide a lakásba nem jöhet senki nem engedik meg, még a barátnőimet sem hívhattam soha magamhoz szülinapra pl.

2021. máj. 4. 23:12
 6/24 Tepfal ***** válasza:
90%
Ez egy necces helyzet. Egyrészt nem érzem fairnek elvárni a nagyobb gyerektől, hogy a kisebbet nevelje. Te is fontos korszakában vagy az életednek, amit nem egy gyerek nevelésével/felügyeletével kellene töltened, akit ráadásul nem is te vállaltál. Másrészt viszont otthon élsz felnőttként (gondolom ingyen), tehát annyira nem erős az alkupozíciód, illetve feltételezem a korona miatt alakult ki nálatok ez a helyzet, hosszú távon nem ezt tervezik a szüleid. Ezek miatt szerintem próbáld nyugodtan megbeszélni velük ezt a kérdést. És itt nem mindegy, hogy mik a részletek. Tényleg csak a járvány miatt kell vigyáznod a húgodra, vagy egyébként is neked kéne (nyilván suli után)? Egyébként sem mehet fel hozzátok senki vagy csak a járvány miatt? Elviheted a húgodat magaddal valahova a lakáson kívülre, ahol a barátod is jelen van (pl. parkba sétálni, hozzájuk, stb)? Lehet, hogy a szüleid nem is tudják, hogy mekkora terhet raknad rá, mert "úgyis otthon vagy". Érdemes lenne elmondani nekik, hogy 19 évesen van igényed társasági életre, amit semennyire nem tudsz kielégíteni, mert egész nap otthon vagy a húgoddal és még hozzátok sem mehet senki. Ebbe bele lehet őrülni. Legalább egy-két napon jó lenne, ha saját magaddal foglalkozhatnál.
2021. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Én annó azt mondtam anyunak, hogy a te fiad vigyázz rá te😂

Viccet félre téve, mivel egész nap dolgoznak szükségük van a segítségedre sajnos. Esetleg próbáld megbeszélni velük a problémádat, mond el hogy te is szeretnél egy kicsit saját életet élni és jó lenne erre valamilyen megoldást találni ami mindőtöknek megfelel mert neked ez így nagyon nem jó.

Ez így valóban kivitelezhetetlen hosszú távon és sajnos még ez a korona helyzet is közbe szól, igy a gyerek felügyeletet is valahogy megkell oldani ha nincs suli,de az nem jogos hogy minden nap te légy az aki vigyáz rá és tanul vele.

2021. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Azt mondod egyszerűen, hogy NEM, mert éppen a Robival van randid, oldják meg.
2021. máj. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Thispain ***** válasza:
22%
Én simán egyedül hagynám, ha érett rá.
2021. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Thispain ***** válasza:
86%
Amúgy megindokolták, hogy miért nem engednek be senkit?
2021. máj. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!