Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért vesznek fel szívesebben...

Miért vesznek fel szívesebben nőt mint egy férfit könyvelői állásra?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy könyvelői állásra férfiként és inkább felvettek egy nőt, pedig végzettség, motiváltság stb. minden előírt követelménynek megfeleltem.

2023. aug. 29. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az adott nő még jobban megfelelt.
2023. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Minden állásnál, ami nem fizikai munka, a nők nagyobb eséllyel indulnak.
2023. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Pl. azért, mert a hozzáállásod nem OK.

Aki feltételezi, hogy azért vették fel a másikat, mert "nő", és nem azért, mert jobban megfelelt a képzettsége, viselkedése, hozzáállása alapján, az feltehetően egyébként is elfogult vagy korlátolt.

Ugyanis nyilván NEM FELELTÉL MEG végzettség, motiváltság stb. alapján minden előírt követelménynek!

2023. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, csak f.szfóbiás feministákból állt az iroda...
2023. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

#4:

Savanyú a szőlő, incelke?

2023. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Több/relevánsabb tapasztalat,

Alacsonyabb fizetési igény,

Jobb/több végzettség,

Szimpatikusabb hozzáállás,

Jobban beillene a csapatba,

Stb.

Ezer oka lehet. De valószínűleg az interjún is lejött az, hogy ennyire korlátolt vagy, ami egy könyvelői pozíciónál nem feltétlenül előny.

2023. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Azért preferálják a nőket, mert


-Könnyebben idomíthatóak, nem panaszkodnak annyit


-Nincs nagy bérigényük, mivel egy értelmiségi nőnek általában a férje is jól keres.


Ha két hasonló ember jelentkezik, szinte tuti, hogy a nőt választják.


Ez pszichológia, nőknek nehezebb megmondani a rossz hírt.

2023. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

"Nincs nagy bérigényük, mivel egy értelmiségi nőnek általában a férje is jól keres."

Ezt komolyan gondolod?

Ha én értelmiségi nö vagyok, akkor azért nem fogok kevesebb bért kérni, mert a férjemnek több a keresete! Ettöl még nem adom a munkámat értéken alul, már csak azért sem, mert nem akarom, hogy a férjemnek kelljen eltartani, miközben megfelelö végzettségem van, ellenkezöleg, azonos végzettség esetén azonos bérre tartok igényt.

Emellett egy értelmiségi nönek sem feltétlen van van férje, ilyenre hivatkozni igencsak szük látókörü gondolkodásra vall.

2023. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

#8


Akkor miért sírnak a nők mindig azért, hogy kevesebb a bérük?

2023. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem volt képzettebb nálam pénzügy és számvitel diplomával és vállalkozói mérlegképes könyvelőivel illetve középfokú angol nyelvvizsgával. Lehet kicsivel magasabb bért adtam meg a bérigénynél, de ezt sem hiszem. Amúgy nem volt ott egyetlen férfi könyvelő sem.
2023. aug. 29. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!