Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti elbocsátás...

Próbaidő alatti elbocsátás esetén ez jogos?

Figyelt kérdés

Az 1 hónapos betanulási idő alatti "jövedelmet", amit munkabérként kifizettek, azt most vissza akarják fizettetni velem.

A cég mondott fel nekem indoklás nélkül és nem én nekik. Tudtam, hogy ez a költség felmerül, ha bizonyos időn belül megszűnik a jogviszony, de azt gondoltam, hogy csak akkor fizettetik vissza, ha a munkavállaló mond fel.



2023. aug. 11. 07:01
1 2 3
 1/25 ildibrexy válasza:
100%
Én ilyenről még nem hallottam. Nézd meg a munkaszerződésedben mi van ha nincs benne akkor nem kell.
2023. aug. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Benne van hogy ha X időn belül megszűnik a munkaviszony, akkor vissza kell fizetni.
2023. aug. 11. 07:28
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te ingyen dolgoztál?:)
2023. aug. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen a világon nincs! A munkáért munkabért köteles fizetni, próbaidő alatt is!

Vissza ne fizess egy forintot se, mondhatod nekik, hogy máris mész feljelentést tenni.

Figyelem, itt az újabb munkáltatói átbaszás, most ez az újabb hogy, hogy ingyen dolgozóhoz jussanak!

Melyik cég ez?

2023. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cég, ha egy hónap után felmond a dolgozóknak akkor olcsón megússzák a munkabéreket.

Még én sem hallottam ilyenről.

2023. aug. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha benne van, ott nem kellett volna munkába állnod sem, mert netto átbaszás! 🤦‍♀️

Te add vissza a pénzt, ők meg megtartják a munkádat? 1 hónapig jó volt?! Ne légy madár.

Bizonyos tanfolyamoknál van ilyen, hogy támogatott, de ha te magadtól otthagyod, vissza kell fizetni. De ott te vagy az, aki kapsz, te érdeked hogy végigcsináld, ők fektetnek beléd támogatást.

Ha dolgozol, ott te adsz, ők kifizetik mert kötelesek kifizetni. Itt nincs mit más opció, neked a bér jár és kész. Ingyen munka nincs! A végtelenségig veszi így fel az ostobákat ingyen melozni. Jelentsd fel hogy csakugy peng, nyilván be sem jelentett a féreg.

2023. aug. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj ügyvédhez, mert ha a szerződés ellentétes a hatályos jogszabályokkal, akkor semmis az a része. Elképzelhető, hogy volt valamilyen képzési költség, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy magasabb lenne, mint a munkabéred. Önkormányzatok szoktak ingyenes jogi tanácsadást tartani, ha nincs pénzed ügyvédre. Ott megnézik a szerződést és világosan megmondják, mi a helyzet, mire hivatkozhatsz. Fontos, hogyha kiderül, hogy úgy van, ahogy mondtam, tehát a munkaszerződésed adott pontja semmis, és ezt a munkáltató is elismeri, akkor foglaljátok írásba, nehogy később kezdjen el követelni bármit.
2023. aug. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennél a cégnél érdemes lenne megnézni a fluktuációt.
2023. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, milyen gánya cég ez?
2023. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

volt részem ilyen kísérletben. tényleg benne volt ez a szerződésben. nem fizettem semmit, fenyegettek telefonoin mailben hogy bíróság lesz..

mondtam HAJRÁ. ott találkozunk.

azóta se lett semmi.

2023. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!