Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti felmondás ?

Próbaidő alatti felmondás ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálok rövid és tömör lenni,bár ennek ellenére is félek ,hogy ha esetleg a főnököm és a munkatársaim meglátnák esetleg a kérdést rájönnének ,hogy kivagyok. De mindegy lesz ami lesz.


Vagyok én egy pályakezdő óvodapedagógus. Sajnos városban nem sikerült óvodapedagógus állást találnom ezért elkellett mennem egy falusi óvodába dolgozni. A helyről tudni kell ,hogy két éve a madár se járt ott munkavállaló szempontjából ezt el is mondták interjún ,hogy két éve hiába hirdetik magukat nem találnak embert . Már itt megszólalt a vészcsengő a fejemben , de sajnos nagyon kell a pénz..

Időközben megtudtam egy leendő kolléganőmtől ,hogy januártól teljesen egyedül maradnék gyakornokként a csoportban...Mentort sem kapnak.. És természetesen az állásinterjún ezt a kedves vezető nem említette meg..

Aztán amikor be kellett mennem bizonyos papírok miatt hozzá ,konkrétan nekem esett ,hogy reméli ,hogy nem csak egy ugródeszkák ők nekem és hosszútávra tervezek oda..Ő korrekt választ követelt de az nem baj,hogy ő rohadtul nem volt az.. A lényeg a lényeg a dolognak. Sajnos mivel nagyon kell a pénz a három hónap próbaidőt valahogy muszáj kihúznom ha lehetséges.

A kérdésem pedig az lenne ,hogy ugye kötelesek próbaidőt adni?

Illetve mennyire szemét dolog kihasználni őket ?

Valamint a próbaidő azonnali hatállyal felmondható, tehát ha mondjuk én reggel odateszem elé a felmondásom, akkor az adott napot màr nem kell ledolgoznom?



2023. szept. 6. 19:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat !
2023. szept. 11. 19:19
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Ha nem gond, én is hozzászólnék idézve egy kedves barátomat, hogy "peeersze, a melóhelyen egy nagy család vagyunk...egészen addig, amíg a felmondás után ki nem b***nak köszönés nélkül a céges facebook-csoportból." Soha, semmi esetre sem szabad túl sokat belelátni a munkahelyi kapcsolatokba. Egyik pillanatról a másikra nullázódik le minimum a 90, de inkább magasabb %-a, amint kilépsz a kapun. Ebből nem szabad ügyet csinálni. Hidd el, ők sem csinálnak különösebben ügyet "belőled".
2023. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12. Köszönöm a válaszod, és maximálisan igazad van . Mi sem bizonyítja azt ,amit leírtál,hogy a főnök szemrebbenés nélkül a pofámba hazudott ,mikor kerek perec rákérdeztem az interjún,hogy egyedül maradok e csoportban ,ha a párom elmegy. Úgyhogy igazad van,innentől kezdve én se fogok ezen ,kattogni meg lelkiismeret furdalást érezni.
2023. szept. 14. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!