Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Merrefelé induljak, mit érdemes?

Merrefelé induljak, mit érdemes?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsért jöttem. :) Jogi asszisztensként dolgozom, jogi asszisztensi és fordítói végzettségem van, illetve végzek egy több féléves angol jogi szaknyelvi tanfolyamot is. Mivel ezek tipikusan olyan területek, ahol a MI tarol(ni fog), szeretnék olyan irányba fejleszteni magam, ahol a képességeimhez mérten alkalmazni kell mesterséges intelligenciát, illetve kicsit piacképesebb legyek,. Könnyen tanulok, ha gyakorlatról van szó, az Excelt felhasználói szinten tudom használni. (A munkám során csak nyilvántartáshoz használjuk.) Többéves egyetemi képzés nem jöhet szóba, családi okok miatt. Köszönöm ha tudtok segíteni.

2023. szept. 7. 10:48
 1/3 Shaddark ***** válasza:
69%

Szerintem az még arrébb van.

Egyelőre amit a segédmunkás kicsit gügye Józsi gond nélkül megold, A-ból B-be elvezetni baleset mentesen, arra sem képesek.

Nagyszerű segéd eszköz, ha valaki ért hozzá fel tudja gyorsítani a munkáját vele, de messze van még hogy ki is váltsa.

2023. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nemrég lett egy chatbotunk, ami nagyjából egy olyan jó prediktív szövegbeviteli cucc, hogy rendesen embernek tűnik, ha csak hagyod érvényesülni tetszőleges felvezetővel betriggerelve. Teheti ezt azért, mert csomó szöveget használtak a betanításához, kőkeményen előszűrve, és a mai napig folyamatosan reszelgetve a viselkedését az összes létező érzékeny témakörben. Ha ténylegesen használod, akkor látod, hogy erőteljesen rá kell ellenőrizni, mert ír szamárságokat, kihagy dolgokat, nem hangsúlyoz fontos dolgokat időnként, és persze sehol nincs stílusban, mindig ChatGPT stílusú tkp. Inspiratív lehet, ilyesmire jó, de kell az ember, hogy a tényleges munkát elvégezze.


Más megoldás kell, a chatbot továbbra is szórakoztató társalkodó marad. Azt nem tudni, mikor lesz ilyen, és hogy milyen tipusú AI hoz áttörést. Nyugodtan tedd a dolgodat szerintem! A nyelvismeret másra is jó, lehet vele jó melókat találni nálunk szerencsésebb fejlődésű helyeken pl. Javíts ki, ha tévednék!

2023. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden átlagos intelligenciával végezhető irodai melónak kb. ugyanakkor fog befellegzeni, úgyhogy ilyen irányban keresgélni csöbörből vödörbe kategória. A felhasználói szintű mesterséges intelligencia ismeretek szintén csak ebben a jelenlegi átmeneti időszakban érnek valamit, és amúgy sincs sok mindent tanulni rajta.


Ha be akarod előzni a tömegeket, akkor offline szakmát tanulj inkább.

2023. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!