Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen adottságokkal merrefelé...

Ilyen adottságokkal merrefelé érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, de nem igazán tudom még, hogy merrefelé szeretnék továbbtanulni. Érdeklődés tekintetében valószínűleg a humánhoz vagyok közelebb, de pl. az irodalom kikészít, a törit preferálom. Történelem földrajz fakton vagyok (ebből ha minden jól megy a töri érettségi lesz emelt, a földrajz közép), ezenkívül az idegennyelvek mennek elég jól (egyszerre három idegennyelvet tanulok, iskolai és nem iskolai keretek között egyaránt). Közeledve az érettségihez, elég tanácstalan vagyok, mert nem akarok valami büfészakra menni aminek a diplomájával a mekin kívül kb sehol nem tudok elhelyezkedni, ha meg mégis, akkor meg kb éhbérért. Sajnos a matek nagyon szarul megy, magyarból ugyan ötös vagyok, de utálom nagyon, igazából a töri és a földrajz ami megy (utóbbiból is a regionális, gazdaságföldrajz, meg a topográfia az amit szeretek, az éghajlatos meg troposzférás, úgy általánosságban természetföldrajzos témák nem az én világom).

Milyen szakra érdemes menni tehát ilyen érdeklődéssel, ami képes olyan tudást és képesítést nyújtani, amivel el lehet helyezkedni, elfogadható fizetésért majd a jövőben, és nem egy diplomás-munkanélküliképző


Ui: konkrét egyetemet is írjatok ha tudtok, melyiken jobb az adott szak képzése. Annyit elöljáróban, hogy elsősorban vidéki egyetemekben gondolkozok, ennek oka, hogy Budapest relatíve agglomerációjában élek, viszont a közlekedés olyannyira trágya errefelé, hogy minden nap 1,5-2 órát kéne utaznom irányonként, viszont Pesten koliba bekerülni nem lesz valami egyszerű bekerülni, és amúgy is kipróbálnám már egy kicsit máshol is


2023. febr. 1. 20:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!