Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Épületgépész tervezői szakma...

Épületgépész tervezői szakma miért ilyen csóró, miért nincs lóvé benne?

Figyelt kérdés

Kell 6 év egyetem, rengeteg szakmai info, programhasznàlat, hogy egyáltalán el lehessen kezdeni ezen a területen dolgozni


Miért van az, h az összes iroda nyomasztóan pici, tört programokat kell használni, sosincs idő semmire, csak félbolondként csináljuk futószalagon a projekteket, és nincs normális fizetés, csóróság van és depressziós szenvedős feelingje van? Pedig elég nehéz szellemi munka napi 8 órán át, betervezni pl nagyobb epuletekbe legkezelesi,futesi,hutesi rendszert vizellaras,gazellatas,csatornazas 2d 3d terveket h minden klappoljon, van felelosseg benne. Igény szerintem van rá.


Miért nincs úgy mint pl magánklinikáknál? van benne pénz, szép rendelő, elkérik az árát, de jellemzően jól csinálják a feladatukat, megadva a módját, megkockaztatom h szivesen csinaljak es jol keresnek.


Miért nem olyan vilàgban élünk, ahol a mérnökirodák nem vmi bérelt lyukszerű épületrészbe vannak besűrítve, hanem vmi szép nívós helyen tágas irodában? Ahok a mérnökök a saját tempójuk szerint végzik a feladatot, es nem felbolondul futoszalag hataridokre?


Ugyanugy van pénz orvosi teren mint mernokin , csak mernokin vmi nem stimmel... Szerintetek is így van ez?



2023. szept. 8. 02:57
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Így.
2023. szept. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom Magyarországon dolgozol. Szoftverfejlesztéssel is ugyanez a helyzet. Gyorsan kell mindent összetákolni, a frissen beeső igény is már tegnapra kell, nincs idő dokumentálni, nincs idő tesztet írni, működjön valahogy, oszt' jó lesz az úgy...


Nyugati cégeknél az a tapasztalatom, hogy sokkal komótosabban haladunk, de számít a minőség, nem is széteső, használhatatlan tákolmányokat fejlesztünk. Itt az a mondás, hogy a szoftverfejlesztés nem sprint, hanem maraton.

2023. szept. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen a melos elet ha masnak gurizik az ember.. a fonokseg minel tobb profitot akar, nem wellneseltetni a munkaerot. Nem erdekuk az ilyesmi.
2023. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Épìtőiparban vagyok mérnök. Épìtész és epìtő mérnök sem nagyon éri meg, lassan egy jó szakmunkasnak es gepkezelonek többet adnak. Sőt, egyetemről kiesve jó pár évig szinte biztos. Gepeszkent plane nem értem, hogy miért az epitőipar? Ott vannak a nagy gép és jarmu gyártó cégek. Oda kellene orientálodni. Legalabbis sztem.
2023. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kereslet-kínálat.


Valószínűleg már ebből is túlképzés van, aztán mostanában még rosszabb a helyzet, mivel a gazdasági makrokörnyezet romlása miatt a munka is jóval kevesebb. Épületgépész mérnökből legalább évi 150-200 kikerül a magyarországi egyetemekről, aztán kérdés, hogy kell-e ennyi.


De ahogy a 4. is írta az építőiparban a tervezői mérnöki munka általában ilyen. Az építészeknek szerintem még az épületgépészeknél is nehezebb boldogulni tervezői területen.

Fizetésben a szakmunkások utolérték őket vagy le is hagyták, de az más miatt nehéz. Én nem cserélnék velük, nem bánom, hogy a tervezői pályát választottam.

dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hazai építőipar nem szív fel ennyi mérnököt. Hiába kommunikálják, hogy még kell. Még jobban tornék lefele a béreket, talán azért beszélik ezt.
dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De egyébként a 4-essel egyet értve, gépészként miért pont az építőipar?

Negyed akkora lehetőség sincs benne mint mondjuk a jármű vagy gépgyártásban tényleg ám...

dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!