Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi várható azután, hogy...

Mi várható azután, hogy elveszítem a munkámat? Hogyan jut el az ember ilyenkor pl. közmunkára?

Figyelt kérdés

Október végétől megszűnik a munkám. Korábbi helyeken mindig én mondtam fel, de a cég lassan megszűnik, így most nekik kell elküldeniük engem. Nem fűzök különösebb reményt ahhoz, hogy munkát találjak hamar, hasonlót meg biztosan nem, ezért kíváncsi vagyok, ilyenkor hogyan van a munkakeresési támogatás, esetleg közmunka.


Nem tudom, számít-e, hogy hivatalosan közös megegyezéssel jövök el, mert így jobbak a feltételek.


2023. szept. 11. 07:12
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Már most el kellene keresned másik helyet... és növelnéd az esélyeid. Egyébként ha tartósan vagy alkalmazott van munkanélküli segély ami 3 hónapra a volt béred x százaléka. Szóval van 3,5 hónapod találni.
2023. szept. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Már most a napokban jelentkezel állásinterjúkra.


Ha nem sikerül munkát találni, akkor munkaközvetítő vagy fejvadász cég tudhat segíteni. Lesz bevételed, de nem sok, ki lehet húzni vele.


Vagy spórolsz, ameddig magadtól nem találsz állást.


Én személy szerint csak a legvégső esetben mennék közmunkára.

2023. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem találsz munkát elmész a munkanélküli központba. Ott regisztrálnak, kérdezik, hogy milyen munka érdekel, részt akarsz-e venni képzésen.

Időnként el kell menned, hogy igen, még mindig keresel melót, itt minden második jelentkezést meglehet csinálni emailben. Ahhoz sok hónap kell, hogy közmunkára rakják. Viszont jó hír, hogy a közmunkások sem csak azokat akiket utcán látsz. Falun éltem, ott nehezebb melót találni nővéremet egy közeli város iskolájának az irodájába küldték közmunkára, bátyámat a helyi önkormányzathoz, őt később fel is vették rendes dolgozónak oda. Ezért írtam le, hogy tudd, ha van végzetséged azt is figyelembe fogják venni és pl diplomával nem raknak ki füvet nyírni

2023. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha letelik a munkanélküli menny be az önkormányzathoz mondod jelentkeznél közmunkára.
2023. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

#1 Pontosabban a bruttó béred olyan 70%-a. De a segély összege br. 232.000-nél maximalizálva van, szóval elég sokan így is kimaxolják ezt.


És ebből vonnak még nyugdíjhozzájárulást és SZJA-t, összesen úgy 25%-ot. Tehát a végére marad olyan 174-180 ezer nettó. Olyan 209 ezer ha 25 alatti vagy.

2023. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

A felmondás napjától számítva még 45 napig van TB-d, de érdemes a 30. napig bejelenteni, mert akkor nem lesz lyuk a munkaviszonyodban.


Amúgy ügyfélkapun keresztül betudod jelenteni, hogy álláskereső vagy. Ez pár kattintás. Egy darab, pontosabban az első személyes megjelenést várják csak el, utána már elektronikusan tudod intézni a többit, szintén ügyfélkapun.

2023. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

3 hónapig jár az álláskeresési, 45 napig a TB. A munkanélküli kp. nem fog neked állást keresni, csak regisztrál és folyósítja a lét. Engem pl. alapfokú számtech. tanfolyamra akart küldeni a nő, amikor diplomám van és 20 éve számítógéppel dolgozom. Kb. ennyi eszük van.

Nem értem, miért vagy ennyire lelombozva, hol laksz hogy csak közmunkára van kilátás?

2023. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem voltam tisztában a helyzettel, valahogy úgy gondoltam, a munanélküli feltétele, hogy rendelkezésre álljak közmunkára. Elsőként azt akartam, hogy legyen minimális bevételem, egyébként félretett pénzem van bőven.

Nem gondolom, hogy csak az a megoldás, bár kizárni sajnos nem tudom. Budapesten lakom, jó ideje nézek munka mellett mást, rengeteg interjún túlvagyok, és sehová nem kellettem. Arról már lemondtam, hogy ugyanebben a szakmában helyezkedjek el.

2023. szept. 11. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakmában dolgozol kérdező?
2023. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Informatikán belül üzleti intelligencia, adattárház területen dolgozom az elmúlt 4 évben.
2023. szept. 12. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!