Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha júliusban kezdtem el...

Ha júliusban kezdtem el dolgozni, akkor betegség esetén csak 7 napot hiányozhatok?

Figyelt kérdés

Elvileg 15 nap betegszabadság jár, vagy ha év közben kezdek el dolgozni, akkor ennek az időarányos része.

De meg kell ugye különböztetni a táppénzt és a betegszabadságot, amit nem értek pontosan. A táppénzre nem vonatkozik ez.

Lebetegedtem és kiírt az orvos 5 napra táppénzre. Vagyis 5 napot hiányzok a munkahelyről. Akkor elment 5 nap betegszabadságom?

Vagy ez a táppénz és a betegszabadság 2 külön dolog?



2023. szept. 13. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:
71%
Előbb a betegszabadság van 15 nap(nálad ugy kb. 7), erre 70%-fizetést fogsz kapni és ezt a céged fiezti. Ha letelik a betegszabadság utána jön a táppénz, ezt már nem a cég, hanem az állam fizeti, de csak 60% vagy speciális esetben csak 50%-a lesz a normál fizetésednek.
2023. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!