Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Betegség miatt egy tanévben...

Betegség miatt egy tanévben hány órát hiányozhat az általános iskolából a gyermek úgy, hogy ne kelljen ismételni az osztályt?

Figyelt kérdés

Egy olyan gyermekről van szó, aki önhibáján kívül, a betegsége miatt, eléggé gyakran hiányzott az iskolából. Minden hiányzást a gyermekorvos leigazolta.

A tanulmányi eredményei nagyon jók, ő a legjobb tanuló az osztályban!

Az osztályfőnöke közölte vele, hogy "ha túl sok órát hiányzik" egy tanévben, akkor ismételni kell az osztályt, mert ezt a törvény így előírja.

Arról viszont nem tudott nyilatkozni, hogy hány tanítási óra hiányzása után kell ismételni az osztályt.

Most nagyon aggódom, mert lázas beteg (semmi komoly, csak vírus), és lázasan nem küldhetem iskolába. Ezért ismét 3 napig hiányozni fog.

Ha valaki pontosan tudja, hogy a törvény erre mit ír elő, hálásan köszönöm a választ!



#betegség #iskola #hiányzás #általános iskola #igazolt hiányzások #betegség miatt tanévben #osztályt ismételni
2016. márc. 9. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2016. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Magyarra fordítva: 250 óra a határ, de nem kötelező osztályozóvizsgáztatni, ha anélkül is le lehet osztályozni, mert van elég jegye. Ez az osztályfőnök nagyon nem áll a helyzet magaslatán, ezt minden tanárnak munkaköri kötelessége tudni. Évismétlésről szó sincs!
2016. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja, ja, nekem is az jutott először eszembe, hogy elmehet a kedves kolléga a sóhivatalba, ezt mindahányunknak tudnia kell, és jól írja az első, ha van annyi jegye, hogy osztályozható, még osztályozó vizsgát sem biztos, hogy tennie kell, de ez elsősorban a szaktanáron múlik, hogy mit mond: tudja-é osztályozni vagy sem. (Egyikünk sem szokta törni magát, hogy vizsgáztathasson, ha van elég jegy a lezáráshoz:))

Mielőbb gyógyulást a csemetének!

:)

2016. márc. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
(bocs, nem az első, a második -- hijjába, késő van:)
2016. márc. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"hogy "ha túl sok órát hiányzik" egy tanévben, akkor ismételni kell az osztályt, mert ezt a törvény így előírja"


Nincs ilyen törvény.

2016. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Az iskola házirendjétől függ. Nállunk ugy van hogy 1 tantárgyból 30%-ot hiányozhat. Ha tullépi akkor pótvizsga az egész évi tananyagból. Nállunk viszont a pótvizsgán 3-nál jobb nem lehet :(

Remélem tudtam segíteni :)

2016. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kevered az osztályozó vizsgát és a pótvizsgát. Az előbbit akkor kell tenned, ha hiányzás miatt nem tudnak osztályozni, s természetesen akár ötöst is kaphatsz, hiszen milyen dolog lenne valakit betegség miatt büntetni. Pótvizsga valóban nemigen lehet jobb hármasnál, hiszen pótvizsgán egyesről indulsz, mivel megbuktál valamiből, azért kell vizsgáznod.
2016. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na, most már csak egy dolgot kell helyretenni a kettőből, bár semmi köze az eredeti kérdéshez: a javítóvizsgán (nem pót)bármilyen osztályzatot kaphatsz, hiszen az egy önálló független vizsga, nincs köze az évvégi egyeshez, ami már a bizonyítványba be van írva. Ha a tanárok ezzel riogatnak, akkor simán a szemetekbe hazudnak, ha be is tartják, akkor maximálisan tisztességtelenek. De ennek semmi köze az eredeti kérdéshez, ott legfeljebb osztályozó vizsgáról lehet szó.
2016. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor megint tanultam valamit. :)
2016. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én írtam azt hogy az iskola házirendjétől függ stb,

Nálunk ha ugy van ( mert van jópár gyerek) akik KAMUBÓL hiányoznak s ezt be is bizonyítottuk. Nem kívánok veszekedni veled :) Lehet én tudom rosszul de mostmár tudom.

Köszönöm hogy tájékoztattál a hibámról mostmár értem.

Hálás vagyok :)

2016. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!