Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha irodai főnökök vagytok,...

Ha irodai főnökök vagytok, vagy lennétek, és az egyik beosztottatok (aki ugyancsak irodai dolgozó) ittasan jelenne meg a munkahelyen, első ilyen alkalommal elbocsátanátok?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 13:23
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
34 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Hazaküldeném, hogy józanodjon ki. Másnap behívnám elbeszélgetésre, hogy ez mégis mi volt.

Meg egyáltalán, az lenne ami a leginkább érdekelne, hogy ha bármi miatt nem tudott a munkaidökezdére kijózanodni, minek ment be? Munkára alkalmatlanul (akár beteg, akár részeg, etc) ne érezze már azt, hogy be _kell_ mennie. Több kárt okoz ugy, mint hasznot.

2023. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha ezt látták mások is, akkor nagy eséllyel igen. Mert ebből az jön le, hogy bárki megteheti. Ez nálunk most is így van. Ittasan bejönni tilos. Szerződésben is az van, hogy ilyen esetben azonnali elbocsátás jár.

Ha csak abba belegondolsz, hogy az ittassága miatt akár véletlenül is összetöri magát, akkor járhatsz a biróságra és jobb esetben csak a kórházba...

2023. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem. De nem lenne meg egy második dobása.
2023. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
A mi főnökünk rögtön kirúgott egy pasast, pedig ,,csak" érezte rajta a pia szagot. Én nem láttam az illetőn semmi különöset, de meg lett szondaztatva és el is lett küldve, igaz, még próbaidőn volt.
2023. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok főnök de ki van adva, hogy aki dülöngve jön az nem dolgozhat.

Először szonda, ha részeg csak kirakjuk és nem engedjük vissza.

Ha nem jelez a szonda akkor orvoshoz visszük.

Volt már cukorszint és vérnyomás miatt szédelgő kolléga is.


Kirugás csak akkor jár ha egy héten 4-5 alkalommal van bekarmolva.

2023. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
5@ Az egy putritelep nem melóhely . Mélyépitésen dolgoztam 2000 előtt belterjes cég , a mernöktől a sofőrig piazgattak,sosem rugtak ki senkit az ellenőrök mert nem volt barom aki ennyiért csinálta . Egy esetben a markoló emeléskor 1 tonnás sablont elejtett mellém , be volt rúgva . Még a tetű ugatott majdnem agyonvertem .
2023. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Metionin ***** válasza:
72%
Ezt nem egy ember dönti el, van rá protokoll. Gondolom fegyelmi eljárás indulna ellene és a végén eldöntenék, hogy mi legyen, marad-e az illető.
2023. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Első alkalommal, ha beismeri, akkor hazaküldeném, aznap szabira kiírnám. Természetesen azzal a figyelmeztetéssel, hogy több ilyen ne legyen.


Ha tagadja, akkor szondázás -> ha tényleg piált, kirúgás egyből. Ne nézzen hülyének alapon.


Második alkalommal szondázás és ha kijelez, azonnal kirúgás.

2023. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hazaküldeném és fizetetlent adnék aznapra. Másnap behívnám és elmondanám, hogy ez volt az utolsó ilyen dobása.
2023. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ.


Ha mondjuk egyszeri alkalomként megszalad egy legénybúcsú, akkor elröhögöm, és megbeszélem, hogy máskor ilyen ne legyen, inkább vegyen ki szabit. Ha a huszonéves gyakornokom a Sziget idején aznaposan jön be, akkor nevelő célzattal keményebben lépnék fel, de amúgy fiatalság-hülyeség, toleráns lennék.


Ha mondjuk idősebb, felnőtt kollega mondjuk sunyiban piásan jön be, az egy elég komoly red flag lenne. Először is azonnal fizetetlent adnék és hazazavarnám, majd másnap komolyan leülnék vele: egyrészt egyértelművé tenném, hogy erre 0 tolerancia van, másrészt megkérdezném hogy mi a frász van vele.


Ami azonnali napalm, ha nem amolyan másnaposan-aznaposan jön be, hanem heveny részegségben, és amolyan részegesen kínosan viselkedik (hangos, dülöngél, böfög, stb). Szerintem nálam ez lenne az, ahol figyelmeztetés nélkül rúgnám ki.

2023. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!