Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van minden munkahelyen...

Miért van minden munkahelyen egy középkorú kötekedős főnökasszony?

Figyelt kérdés
Középkorú, de a jobb évein már túlvan. Általában a nagyfőnök felesége, testvére, vagy közeli rokona. A cég profiljához nem, vagy csak alig ért, a feladata legtöbb esetben kimerül abban, h ő intézi a takarítókat, fogyóeszközöket(pl wc papír), stb. Legtöbbször kedveskedő, de ugyanakkor kötekedő típus, vagy igazi hárpia. Senkinek sem főnöke, max a takarítóknak, de úgy érzi mindenbe van beleszólása akkor is, ha nem ért hozzá. Eddig bárhol dolgoztam volt egy ilyen nő. Nálatok is megvan ez a karakter?
2023. szept. 15. 11:45
1 2
 1/17 anonim válasza:
73%
Nálunk, volt egy higiénikus, aki később kontrolling vezető lett. Ahogy telik az idő, mindenki megtalálja a helyét, de a munkavállalók nem feltétlenül, mert a belső elégedettség nem abban merül ki, hogy van-e több papír a WC-ben, esetleg több eszköz kellene? Ha barátságtalanok az emberek, arról ő is tehet.
2023. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

"Általában a nagyfőnök felesége, testvére, vagy közeli rokona"

Ezért.

2023. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Na jó, de ezek a személyek miért nem normálisak soha? XD
2023. szept. 15. 12:16
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert megtehetik. Nem fogják őket kirúgni. Nem kell alkalmazkodniuk, kedvesnek lenni. Bármit megtehetnek.
2023. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem bármit mert ha 100 ember követeli hogy rúgják ki akkor kib***ák mint a szart, voltam már tanuja ilyennek
2023. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát én még nem. Volt olyan munkahelyem, ahol csak 1 csapatból mondtak fel az emberek. Havonta cserélődtek a dolgozók a csoportvezetőnő miatt.

Nem rúgták ki, inkább kitalálták hogy a csoportvezetők x naponta váltják egymást, tehát nem lenne fix csortvezetője a csoportoknak. Eredmény= még több felmondás, táppénz. Senki se bírta ezt a tetű nőt, mégse rúgták ki.

Olyanokat is csinált, hogy Buksinak, meg Bodrinak nevezte a dolgozókat.

2023. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#4 ez hülyeség. Megtehetem alapon sem seggfej mindenki, de ezek a karakterek minden cégnél azok. Pl voltam egy cégnél régebben. A nagyfőnök iszonyat normális pali volt, meghallgatta és megfogadta a legkisebb melós tanácsait is, ha jó volt, mindenkihez volt egy rendes szava, ha ment a termelés rendesen, akkor őt semmi sem zavarta. Ezzel szemben a felesége egy igazi szipirtyó volt. Az élő fába is belekötött és volt olyan mérnök, aki azért mondott fel, mert a nő meg akarta neki magyarázni, h miért szar az, amit rajzoltak, holott a nőnek halvány lila fingja nem volt az egészről. Egyszerűen csak kötekedett rendszeresen. A mostani cégemnél a főnök testvére ilyen. Én szerencsére nem nagyon keresztezem az útját, de jaj annak, aki igen xD
2023. szept. 15. 13:23
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Először is: nem gondolom, hogy minden cégnél van ilyen. Kötelező kör letudva.


Amúgy szerintem értem, mire gondolsz, de ha nem bánod, kicsit általánosabban fogalmaznám meg.


Adott egy házaspár, amelynek az egyik tagja egy nagyon alázatos, nagyon megbízható ember. Van neki egy párja, aki úgy véli, mások ezt nem értékelik eléggé, vagy egyenesen visszaélnek a párja hozzáállásával. Netán még van benne féltékenység is, mert úgy érzi ő azért kap kevesebbet a társából, mert mások kihasználják a jó szívét. Ilyenkor nem ritka, hogy az említett partnerben túlcsordul az igazságérzet.


És ez valóban tipikus eset. Apósom autószerelő, anyósom pedig utálja az ügyfeleit, mert számára ezek az ügyfelek azok, akik lehasználják a férjét, meg kicsengetik az ebéd mellől.


De pl én is voltam már ez a seggfej a feleségem oldalán, mert ő egy olyan típusú ember, aki senkinek nem mond nemet, és úgy éreztem, ezt sokan kihasználták. Ezek az emberek mit láttak belőlünk? Van egy tök jó fej lány, aki mindig kedves és együttműködik, csak ott van az a bunkó f.sz vele.

2023. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Dolgoztam vagy 30 helyen èletem során, sehol sem volt ilyen nő. Az meg hogy egy közèpkorú ember túl van a jobb èvein, teljesen nyilvánvaló, te is túl leszel rajta, mint mindenki más, nem èrtem minek ezt megemlìteni.
2023. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9 na te vagy eddig az egyetlen, aki egyáltalán semennyire nem értette meg a lényeget :D

#8 az általad leírt dolog a legrosszabb magyarázat erre, amit valaha hallottam. Azért voltál s.fej másokkal, mert te azt gondoltad, h kihasználják a párodat? Sztem aki így gondolkodik, az alapból paraszt, nem kell neki rá ok… Mondjuk ügyfelekkel bunkónak lenni kifejezetten nem okos dolog, ha már az autószerelő+ügyfél kombót említetted. Velem csak 1x lehet bunkó bárki is, oda többé nem mennék az tuti és az ismerőseim sem, mert hallanának a híréről. Esetedben lehet, h anyósod közvetlenül nem szól semmit, de elgondolkodhatna rajta, h honnan van a pénz, amiből a húslevest főzi vasárnaponként.

2023. szept. 16. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!