Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárakban miért van az hogy a...

Gyárakban miért van az hogy a mérnökök és más irodisták kb azt csinálnak amit akarnak, kétkezi dolgozók még sokkal szigorúbban vannak fogva?

Figyelt kérdés
Mármint akik pl. a gépeknél dolgoznak több műszakban. Őket sokkal szigorúbban fogják mint a mérnököket
2023. szept. 15. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Jó kérdés, nekem is ez a megfigyelésem, hogy az élhető körülményekben dolgozók napja lazább. Irodista vagyok, van ingyen víz, tea, kávé, gyümölcs/zöldség, mehetek mosdóba, amikor akarok, ülhetek egész nap és nem b.aszogatnak, hogy mikor végzel már a munkával. Legyen meg és kész, saját tempó. Chatelhetek, Tiktokozhatok, telefonálhatok.


Gyorsétteremben meg nem csak a fizu volt szar, hanem az is, hogy dögöljek meg, ha néha mosdóba szeretnék menni, ebédszünet pontosan 20 perc, nem 20 perc 1 másodperc és abban is asztalt kellett törölgetnem, álltam egész nap, a telefonomat nap elején eltettem és nap végén vettem elő.

2023. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
mert őket nehezebb pótolni
2023. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Mert a szolgalelkű kétkezi munkás, aki valójában mozgatórugó, nem mer magáért kiállni. Gyorsétteremben, hanem te csinálnád a kaját, nem te takarítanád el a mocskot, majd az irodisták eltakarítanák maguk után?

Ezzel nem nézem le egyik oldalt sem természetesen, én úgy enblock nem tudom megérteni, hogy miért nincs ugyanolyan joga az embernek bármilyen munkakörben. Illetve lenne, de sokan úgy élnek, hogy csak kiszolgálószemélyzetek, mi lesz ha nemet mondanak. Ezen kellene változtatni.

2023. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Az irodisták és mérnökök munkája másabb időintervallumot ölel fel, mint a kétkezi melósoké és a munka mennyisége is más. Egy mérnök futtat egy feladatot egy szoftverben, más mérnöktársára vár egy adott feladattal, vagy egy irodista vár egy válasz e-mailt, esetleg jelentést készített és arra a reakciót stb. Ezek olyan feladatok amik közben jó eséllyel mást is lehet csinálni. Sokszor üresjárat is van, mert az adott feladatkörre beosztott kollégának éppen semmi feladata nincs. Majdnem mindenkinek a feladata egy különálló folyamat.

A gépeknél viszont folyamatosan ott kell lenni, termelni és az előbbiekkel ellentétben, minden gép, minden munkás ugyanannak a folyamatnak a része, ha egy rész kiesik, kiesik az összes mögötte álló is és ez sokkal jobban befolyásolja a termelést mint egy irodista vagy egy mérnök.

Másik ok lehet még az, hogy ezek az emberek nehezebben pótolhatók. Nem lenézve a gyári munkásokat (én is évekig dolgoztam gépek mellett), de sokkal könnyebb betanítani bárkinek egy gép kezelését, göngyölegezést, mint mondjuk egy szakképzett könyvelőt, ügyintézőt vagy mérnököt találni.

2023. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
mert vannak üresjáratok, akkor álljak a sarokban vigyázba? nem, elmegyek kávézni, enni, sétálni stb. Van amikor túlórázni kell hétvégén, azt persze nem szeretnék már soron lévők...
2023. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Ki csinál azt, amit akar? Max. te nem látsz bele, mivel jár a munkája. Teljesen más a munka üteme a különböző munkaköröknél, ezért is nem értem, miért ragaszkodnak egyesek mereven a fix munkaidőkhöz meg az irodához. Én részben home officeban dolgozom, irodában fixen vagyok bent, olyankor végzek minden fixen intézhető feladatot, meg amihez mindenképpen kellenek más kollégák, otthonról viszont van olyan, hogy későig nyúlik valami, ilyenkor foglalkozom olyan feladatokkal, amik kutatások, utánajárások, amikhez zavarna mások jelenléte.

Dolgoztam fizikai munkát is, az kiszámítható, egyértelmű, nincsenek ilyen csúszások, kevesebb a kérdés, a bizonytalanság, aminek utána kell járni, nincs annyi várakozás másokra. Egyszer betanítanak, és rutinból csinálod minden nap ugyanazt.

2023. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Nehezebb potolni ill egy pozicioban levo tanultabb ember tobbet veszithet igy valszeg rendesen vegzi a munkajat.. egybol kiderul ha nem. A melos meg csak tul akar lenni a napon, ha kirugjak keres egy masikat azt kesz.
2023. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt egy gép működése/működtetése veszélyekkel jár, így odaaa kell teljesen figyelni.
2023. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Sori kollégák nem tudnak gondolkodni ezért nem szabad rájuk bízni mikor dolgoznak.

Be kell őket idomítani mint az állatokat, hogy dolgozzanak.

Dolgoztam soron, két hét után engem tettek meg csapatfőnöknek mert egyedül én tudtam írni-olvasni.

2023. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#9

Te tudtál írni, olvasni??

Hát akkor te nagyon különleges állat lehettél a soron. Ha cirkuszban szerepeltél volna, biztos több lett volna utánad a haszon.

2023. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!