Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van egy munkavállalóm, aki...

Ha van egy munkavállalóm, aki rendszeresen betegszabadságra megy (kb. 2-3 havonta, egy-egy alkalommal átlagosan 2-3 napra) az nektek hihetőnek/elfogadhatónak tűnik, annak ellenére, hogy elvileg teljesen egészséges? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Van egy munkavállalóm, 38 éves férfi, aki elvileg teljes mértékben egészséges, és több éve nekem dolgozik (idén lesz 3). Régebben is betegeskedett sokszor, de mostanában ez egyre jobban megszaporodik. Két-három havonta pár napra csak (tehát nem hetekre) betegszabadságra megy, így viszont a kollegái már kezdenek rá fújni (valahol sajnos jogosan), mert sokszor miatta borul a beosztás. Próbáltam vele többször is beszélni erről, de állítja, hogy neki ilyenkor nagyon fáj a torka, és rosszul érzi magát. Tudtommal komolyabb egészségügyi gondja nincs. Eléggé rosszul érzem magam, mert nem feltételezem, hogy hazudik, viszont gyanakszom, hogy sokszor tényleg egy-egy kisebb torokfájással/megfázással is otthon marad, ami viszont nem feltétlen lenne indokolt. A csapatvezetőnk erősködik, hogy meg kéne tőle válni, mert így nem lehet rá számítani (ami sajnos valahol igaz). Viszont ilyen okkal nem lehet valakit elbocsátani, hogy ne haragudj, de sokszor vagy beteg... Illetve nekem még az is kicsit bűzlik, hogy elvileg egy egészséges 38 éves felnőtt férfinak nem lenne szabad 2-3 havonta pár napra lázas betegnek lennie, hacsak nincs valami ténylegesen nagy baja. De ha meg nem lázas, akkor meg nem indokolt, hogy otthon maradjon (szerintem). Ti mit tennétek a helyemben?

2023. szept. 16. 15:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%

Én ezért vagyok csak a saját magam főnöke. Nem lennék másnak, de nekem se legyen.

Nehéz ügy.

2023. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
33%
Most én is a vezető szemével nézem. Szerintem mindegy hogy mennyire hihető, mert semmit se tudsz csinálni. Ès nem is tudsz megválni tőle azzal az indokkal hogy sokat beteg. Ahhoz komolyabb indok kellene. A kérdés hogy megéri e ez neked. Mert neked az a legfontosabb hogy valaki mindig dolgozzon. Hogy ez nem Pisti hanem Elemér (mert beugrott Pisti helyett) az mindegy. A munka kész legyen az a lényeg.
2023. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
36%

Ha feszültség van miatta a közösségben akkor lapát, nem kérdés. Egyrészt eleve nem hiányzik a feszkó, másrészt a többi kollégának is van élete, van egy rendszer, egy beosztás, amire mindenki be van állva, és az életét annak megfelelően szervezi. Ha ez a rendszer állandóan borul, az nagy szívás tud lenni a többieknek. És miért is szívatod a megbízható embereidet egy megbízhatatlan miatt?

A felmondást meg nyilván nem a táppénzzel kell indokolni.

2023. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
60%

34 éves vagyok. Pár havonta engem is elkap vmi hülye vìrus.

20 éves koromtól fogva dolgozok betegrn lázasan is mindig bejártam. Pár éve leszarom! Amig egyesek kamu indokkal tp-n vannak,énbha beteg vagyok pár napot akkor elmegyek...


Amúgy èn is egészséges vagyok de pl most szeptemberbe mikot nyári jó idö van itthon vagyok megfázással

2023. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Én most áprilistól vagyok csapatvezető, nálam 3 beosztott is "hasonló" eset... azért írom hasonlónak, mert kívülről nézve tényleg gyanús lehet a sok szabadságolás, egyikük sem "látványosan" egészségtelen, nagyon durván megkavarják általában a munkaleosztást... ebből 1ről feltételezem azt, hogy nála ez hiszti / benyom egy "megbetegedtem"-et, amikor besokall, mert túl érzékeny lélek... és azért az már hatáskörön kívül van, hogy elküldjem pszichológushoz. A másik két esetről meg tudom, hogy sajnos valós (egyikük annyira szégyellte magát, hogy legutóbb küldött képet arról, mennyire be van dagadva a szeme), de másokkal meg nyilván nem oszthatok meg róluk orvosi infókat.

Én addig nem válnék meg senkitől, amíg a munkáját elvégzi és a teljesítményére nincs panasz. Ha a teljesítménye megkérdőjelezhető, akkor le kell vele ülni megbeszélni, hogy még ha a betegség is az oka, a cég egy profitorientált vállalkozás, és nem érti meg neki alkalmazni vki olyat, aki nem termeli ki a bérét.

2023. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
Ismerős ilyen, tehát nem hihető.
2023. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
66%

Vezetőként a te feladatod megoldani, hogy semmilyen negatív hatás ne érje a dolgozókat, ha valaki megbetegszik. Nem kell beosztást variálni, miért kéne. Az ottlévők egy picivel többet vállalnak, ha akarnak, természetesen plusz pénzért. De ha csak főnök vagy, ezt nem fogod érteni.

Nálunk nincs probléma abból, ha valaki lebetegszik. Még csak a beosztás sem módosul. Ez benne van mindenhol. Neked kell megoldani. Nem kirúgni, meg kombinálni. Most ha én 2-3 havonta valami hasmenős nyavaját összeszedek, mert lassan már nincs normális kaja, az is drága, másik 2-3 havonta meg influenzát, torokfáját, orrfolyást, biztosan nem fogom úgy végezni a munkámat, hogy alig tudok beszélni, levegőt a sázámon veszek, és percenként fújom az orrom. Inkább pihenje ki 2-3 napig, vagy motiváld valamivel. Érdekelne egyébként ez a munkahely, hogy milyen munkát végez, meg mennyit dolgozik, mennyi szabadideje van. Mert kiégetni sem lenne jó dolog. Lehet néha besokall, amin egyáltalán nem csodálkozom látva a mostani cégvezetőket, dilettáns főnököket.

Ne vedd persze magadra, ha nem inged, csakis a környezetem tapasztalataiból indulok ki, illetve az utóbbi munkahelyeimből.

Adok-kapok lenne a jó.

2023. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
36%
Amikor legközelebb beteget jelent, szánd rá arra a pénzt, hogy kiküldesz a címére egy felülvizsgálóorvost! Nyugaton ez bevett gyakorlat.
2023. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
7.: az 5. vagyok, ez sajnos nem minden munkahelyen oldható meg. Mi projekteken dolgozunk, mindenki adott projekten dolgozik adott országban, máskülönben full káosz lenne az egész, követhetetlen... ha valaki kiesik, nem állíthatjuk le a projektet az adott piacon, mert viszonylag szoros határidőkkel dolgozunk (1-1,5 hónap) és ügyfelekkel is kell beszélni. Tehát ha valaki kiesik, akkor helyettesíteni kell és szét kell dobálni a feladatait, kivéve, ha éppen sikerült befejeznie mindent vagy olyan projekteket is visz, amik kb. "maguktól mennek" (azt mi a menedzsmentben felügyeljük, és csak ha vmi krach van mégis, akkor keresünk rá helyettest... de mostanában volt, hogy mi is beszálltunk, mert annyi hiányzás volt egyszerre).
2023. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%

3-asnak van igaza.

A többiek elkezdenek fújtatni, akkor bizony meg kell a lógóstól válni, különben az értékes dolgozók mondanak fel, ha megelégelik az állandó helyettesítést.

Amúgy ha sokat hiányzik, akkor lehet, hogy maszekol valahol, vagy épp áll@sinterjúkra futkoz. Nem lehet tudni.

2023. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!