Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkahelyek kellenének...

Milyen munkahelyek kellenének az országba?

Figyelt kérdés

Sokat olvasni, hogy a kormány csak gyárakat telepít az országba, összeszerelőüzemet csinál hazánkból, kínai mintát követ és hogy nincsenek minőségi munkahelyek. Pontosan milyen munkahelyek kellenének a jelenlegiek helyett? Nyugaton milyen munkákból van több, mint nálunk?


Gyárak szerintem minden országban vannak, szolgáltatóipar pedig nálunk is ugyanúgy van (szállodák, éttermek, főleg a balatonon és Budapesten). Mi a baj a gyárakkal?


Budapest teli van kényelmes munkahelyekkel a gazdasági, IT, mérnöki szakembereknek. Vidék már más kérdés, de az említett diplomákkal rendelkezők szerintem tudnak találni jó munkát, ha nem is az összes megyében, de a legtöbben igen.


A jó munkahelyeknek képzett szakemberek kellenek, márpedig hiába hozna be a kormány pl egy nagy ismert amerikai multik, aki felvenne 1000 programozót, ha nincs elég programozó a piacon, akkor a munkahely betöltetlen marad, az átlag melósnak nem lesz jobb.


Magyarországon képzetlen emberek tömegei vannak, nekik pedig nem lehet más munkahelyet adni, csak a gyárakat és az egyéb egyszerű melókat.


Én úgy látom, hogy az embereknek kellene fejlődni, tanulni, és akkor jönne a jó munkahely. Persze a kormány lehet ebben is hibás, pl ha nem fektet elég pénzt az oktatásba, de pl az első nemtudom én hány szakma ingyenes, az egyetemi képzés is ingyenes többnyire, de a keresett szakokon biztosan.


Vagy a képzett emberek közül sokan csak azt hiszik, hogy képzettek és értenek valamihez, valójában használhatatlan a tudások/szakuk, ezért nem találnak minőségi munkát? Ebben az egyén is felelős, hiszen ő választotta azt az értéktelen szakot.


Ti hogy látjátok? Gondolkodtató, értelmes véleményekre lennék kíváncsi.



2023. szept. 16. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Akkumulátorgyár.
2023. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Mintha gyárban nem dolgozhatna diplomás. Nálunk is rengeteg mérnök van + a vezetőség sem 8 osztályos
2023. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
jó munkahelyek kellenének pl zenés és táncos munkahelyek . még egy automerőmű és az abból kinyert ócó energiával lehetne kriptót bányászni a nemzeti kriptóbányákban esetleg napelem de a napelem végülis csak egy mini atomerőmű
2023. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Kínai rabszolgagyárak


Akinek nincsen szakmája vagy nem tud a szakmájában elhelyezkedni azoknak Go

2023. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Ide már a legtutibb, legnormálisabb gyár is jöhetne, a magyar társadalom szétb*ná annak is a renoméját.
2023. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell mindenkinek diplomás programozónak lennie és nem is lehetséges hiszen nem mindenkinek van meg hozzá az esze vagy érdeklődése.


Én azt gondolom hogy olyan munkákat kéne teremteni amihez kell valamilyen szaktudás és összességében nagyobb értéket teremt az országban mint egy random gyári robotmunka.

Pl az aki a gyárban gombot nyomkod, lehet hogy jó szobafestő, kőműves stb lehetne ami összességében sokkal több pénzt hozna az ország kasszájába.


De egy csomó ember jobb oktatással jóval magasabb szintű munkákat tudnának elvégezni úgy általánosságban, ami megint csak ahhoz vezetne hogy az ország általánosságban gazdagabb lenne.

2023. szept. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki olyan munkahelyet szeretne ahól nem kell tudni semmit, nem kell csinálni semmit, és jólfizet. Aztán a kinálat után jönnek a cégek....


A valodi életszinvonal növekedéshez olyan munka hellyek kellenek ahol az emberek több értéket állitanak ellő....

2023. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem lenne baj a gyárakkal, ha nem özönlenének be a külföldi vendégmunkások, akik a magyar minimálbérnél olcsóbban dolgoznak.
2023. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

"Magyarországon képzetlen emberek tömegei vannak, nekik pedig nem lehet más munkahelyet adni, csak a gyárakat és az egyéb egyszerű melókat."

Na, ez a tévképzet, ami nem igaz. Ha azt várod el, hogy holnap munkába álljon, akkor igen, de normális esetben egy kormány ezt úgy kezeli, hogy felzárkóztató programokat indít, ahol képzi ezt a réteget, és akkor mindjárt nem csak agyatlan gyári munkás lehet.


"Én úgy látom, hogy az embereknek kellene fejlődni, tanulni, és akkor jönne a jó munkahely."

Amit annak megfelelően tudnak, hogy a kormány mit biztosít. Nem ilyen szélsőséges a helyzet, de a példa kedvéért mondom, akarhatnak bármennyire tanulni az emberek, ha bezársz minden iskolát, akkor nem fognak tudni.


"de pl az első nemtudom én hány szakma ingyenes, az egyetemi képzés is ingyenes többnyire"

Csak ez már a sokadik lépés, ahogy ha idejön egy cég ezer programozóért és nincs, úgy a gyerekek sem egyetemre, szakmára készün születnek.

Ahhoz kell egy jó óvodai rendszer, majd egy általános iskolai rendszer, jó képzés, ahol szakmát tanulhatnak, illetve jó középiskolák, majd jó egyetemek.

Nálunk jelenleg egyik se teljesül. Az nem számít, hogy mi ingyenes, amíg ha az az ingyenes dolog nem minőségi. Vagy ha a boltok ételként ingyen osztogatnának kutya sz*rt, akkor te azt ebéldelnéd, mert "ingyenes"?


"Vagy a képzett emberek közül sokan csak azt hiszik, hogy képzettek és értenek valamihez, valójában használhatatlan a tudások/szakuk, ezért nem találnak minőségi munkát?"

EZ a minőségi oktatás része, amit említettem és igen, vannak ilyen, pl. szakmával rendelkezők többsége sem használható. Találkoztam én is olyan szakmát végzett emberrel, aki szarabb munkát végzett, mint amit én csináltam volna.


" Ebben az egyén is felelős, hiszen ő választotta azt az értéktelen szakot."

Nem, két okból sem.

Egyrészt, az előző iskolájának feladata, hogy megfelelő pályaválasztási irányt mutasson, ami az oktatási rendszerből jön, ami a kormány feladata.

Másrészt, nem csak azért lehet rossz, mert nem neki való, hanem mert rossz az oktatás, nem tanítanak, vagy szarul tanítanak, pl. nincs tanár, ez megint a kormány feladata.


"Ti hogy látjátok? Gondolkodtató, értelmes véleményekre lennék kíváncsi."

Amikor a gyárakat kritizálják, akkor itt nem önmagában arról van szó, hogy a gyár ne jöjjön, hanem ezzel kritizálják a kormány teljes gazdaságpolitikáját a jövőre nézve.

Ezek a gyárak nem fognak holnap megtérülni, akár évekig is eltarthat úgy, hogy nincs garancia, hogy addig működni fognak.

Továbbá ha a kormány az oktatásba tenné a pénzt, akkor a cégek támogatás nélkül is jönnének, hogy felszívják az ott kitanult munkaerőt, mivel jó pár területen van hiány.


És akkor még nem beszéltünk egyéb olyan dolgokról, hogy mi van, ha 5 év múlva automatizálják az összes gyárat és minden magyart kirúgnak? Persze, lesznek új munkák, pl. kell ember aki karbantartja ezeket a gépeket, de azt nem azok a magyarok fogják csinálni, akiknek nincs normális végzettségük.

2023. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9 Már rég olvastam ennyi kifogást.
2023. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!