Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó vezető az aki érzelmi...

Jó vezető az aki érzelmi alapon hoz döntéseket?

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a jó vezető az aki észérvek alapjan hoz döntéseket.
2023. szept. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2023. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
a komunisták a jó vezetők , 220v nagyon jól vezetik
2023. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlenül, de a jó vezető igyekszik tekintettel lenni a beosztottjainak munkára ható külső tényezőire is.

Példa: Nem oszt be éjszakára rendszeresen kisgyereket nevelő szülőt, de beosztja ugyanezt az embert időközönként olyan munkarendbe is, amellyel kompenzál időközönként egy kicsit a kollégák irányába emiatt.

2023. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az "érzelmi alapon" egy tipikus vakvágány. Még ha képesek lennénk is érzelemmentesen, tisztán racionális döntéseket hozni, akkor is be kell látni, hogy a racionalitás mögötti szempontválasztás mindig szubjektív. Mármint ez hülyén hangozhat, de mondjuk attól függően, hogy a növekedés vagy a túlélés a cél, a racionalitás teljesen mást fog diktálni.


Szerintem az érzelmi döntéshozatalnál inkább az venném górcső alá, hogy milyen érzelmek alapján dönt. Ami bajt okoz, az a düh, harag, impulzív vágyak, a félelem. Ezeket minél jobban ki kell tudni zárni a folyamatból.

2023. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rájöttem, hogy az első mondatom félreérthető: azt akartam írni, hogy szerintem azon rugózni, hogy helyes-e érzelmi alapon dönteni, az szerintem a rossz kérdés.
2023. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen közegben vagyok, és nagyon nem jó ez a hozzáállás.

Az 1# jól fogalmazta meg.

2023. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pl. aki kedvencek vagy szimpátia alapján dönti el, hogy ki dolgozik jól, kit lehetne előléptetni, stb.
2023. szept. 19. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pl. aki kedvencek vagy szimpátia alapján dönti el, hogy ki dolgozik jól, kit lehetne előléptetni, stb."


Ez értelemszerűen nem kívánatos vezetői vonás, de ebben nincs nagy újdonság. Egyúttal azért itt is sok múlik a részleteken. Egyrészt nem mindegy a kivételezés mértéke, illetve az sem, hogy más vezetői kompetenciákban hogy áll az illető.


Pl az én főnökömnek is vannak megmagyarázhatatlan kedvencei, de ez kimerül abban, hogy időnként indokolatlanul sztárol valakit, de ennek nincsenek mélyreható hátrányai másokra nézve. Más tulajdonságai miatt pedig nem tudnám jó szívvel rámondani, hogy konkrétan rossz vezető lenne.

2023. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!